Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Áron alul eladnátok a telketek...

Áron alul eladnátok a telketeket, csak hogy minél hamarabb lakást vehessetek belőle?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel a véleményetek. Van egy víkendházam telekkel és számolgattam, hogy ha 4.9 millió helyett eladnám 3 millióért, akkor hamarabb megvennék és tudnék belőle lakást venni úgy, hogy felvennék 2 millió hitelt. Azért folyamodnék ehhez, mert már 4 éve árulom és nem sikerült eladni. Már 44 éves vagyok és nincs lakásom, ahol a párommal tudnánk élni, laktunk albérletben, most meg már 4 éve anyukámnál lakunk. Ennek is van előnye, de azért külön jobb lenne. Gyerekünk nincs és nem is tervezünk. Légy szíves írjátok már le a véleményeteket, hogy hülyeség lenne-e ezt meglépni?
2015. okt. 30. 15:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
szabolcsi vagyok! nyiregytől 3 km.re (lehet peremkerület ne kis nevezni :) Nem hiszem akkora árrés van mint ahogy a #10-es írta 10* es ár... :)
2015. okt. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
De ez nem falu, ez a rész Nyíregyházához tartozik. Családi házas övezet.
2015. okt. 30. 16:15
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
# 11 vagyok-azért írtam perem kerületet!
2015. okt. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%

"szabolcsi vagyok! nyiregytől 3 km.re (lehet peremkerület ne kis nevezni :) Nem hiszem akkora árrés van mint ahogy a #10-es írta 10* es ár... :)"


Jó, nyilván ez csak hasra csapás, de pl. egy kisvárosban egy 2 szobás lakás kb 3-5 millió, Bp-en egy ugyan ilyen, ha nem a nyolckerben van és nem is a város szélén, akkor meg 20 körül.

2015. okt. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Voltam ilyen helyzetben, egyszer egy nem is apró városban levő telket, rajta vályogházzal adtam el 2,5 millióért (4-re értékelték, de annyiért úgyse vették volna meg, ez a tipikus helyzet), na az már kissé áron alul volt, de nem akartam hirdetgetni s volt, aki meg akarta venni akár a lomokkal együtt, de nem volt többje. Komplikált történet volt, sajnálom kicsit, de elegem volt az egész öröklés/eladásból...

Venni is úgy vettem egy nem egészen alkalmas házat (szóval 90%-ban át kellett építtetni végül :D kis nyaraló lakott településektől messze, s nem is volt olcsó. sokat számít, melyik országrészről van szó...), hogy már akartam egy sajátot, a bérleményemben 9 fok volt reggelente kemény időben, miután éjfélkor 18-19 fokon abbahagytam a fatüzelést.

Vannak helyzetek, amikor az ember inkább bukik 1-2 milliót.

Ha 4 éve nem veszi meg, amúgy sem árt levinni az árat... Én hónapokon belül adtam el mindhárom ingatlanomat, lakást mondjuk egyszerűbb, azt majdnem a felértékelt árban vették meg, pedig átkozottul rosszul nézett ki.

2015. okt. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha privátban elküldöd az email címedet, elküldök neked egy ingatlan eladásos hírlevél teljes anyagát (közel 50 darab email) - nagyon jó tanácsokat adnak!


Mi kb. fél év alatt eladtuk a telkünket. Áron alul ugyan, de nem bántuk meg, mert az albérletezés nagyon sok pénzt elvitt. És most saját családi házunk van minimális hitellel.

2015. okt. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!