Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elköltözhetek-e úgy egy másik...

Elköltözhetek-e úgy egy másik lakásba a gyermekemmel, hogy még a lakásomat, amiben most lakunk nem adtam el? Hogyan tudnám megoldani? A részletekről röviden.

Figyelt kérdés
Elváltam.Az 5 éves gyermekemet egyedül nevelem.El akarok költözni innen 40 km.-re.Lakást szeretnék venni.De egy vasam sincs.Van egy lakásom, amit el szeretnék adni.Hitelt csak az eladó lakásra tudnék felvenni.Teljesen tanács tanácstalan vagyok.

2015. nov. 11. 03:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Hitelt a frissen vásárolt lakásra kapsz.Ha az eladóra veszel fel, akkor nem tudod eladni, illetve arra vagy felújításra (erről el kell számolnod a bankkal) vagy szabad felhasználásút tudsz felvenni(ez drága). A régi lakást sürgősen árulni kell, közben nézni és kiválasztani a megveendőt, a banknál előminősítést kérni, aztán ha elkelt a lakás, akkor egyszerre bonyolítani.Esetleg a munkáltatódtól lakásvásárlási kölcsönt igényelni, ami jól jön az önerőhöz,CsOK igénylést indítani.
2015. nov. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2015. nov. 11. 08:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ahhoz, hogy hitelt kapj, rendelkezned kell önrésszel, ami bankfüggő de a vételár 20-30%
2015. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nulla forinttal ez így nem nagyon kivitelezhető.


Egyébként pedig add el a mostanit, irány egy albérlet, aztán lehet intézni a hitelt és az átíratást az újra.


Másik lehetőség, bár szinte nulla az esély rá, hogy sikerül, ha cserébe hirdeted meg a lakásodat

2015. nov. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 12. 05:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!