Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakasvasarlasnal 10% foglalot,...

Lakasvasarlasnal 10% foglalot, vagy elöleget kell (erdemes) adni?

Figyelt kérdés

Mik azok a tenyezök, amin egy lakasvasarlas ugy mondvan "elbukhat" es nem jar vissza a foglalo?

Az ingatlan aranak a hany %-at kerik meg elölegnek?


2015. nov. 18. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
10% a szokásos foglaló, előfordulhat, hogy az eladó nem talál másik lakást és mégsem adja el, vagy a vevő nem kapja meg a hitelt a banktól, amire számított és nem tudja megvenni.
2015. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bithorlo ***** válasza:
Ha elállsz a vásárlástól, akkor a foglaló veszik, de az előleget visza kell, hogy kapd. Legalább is én így tudom.
2015. nov. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha mind a két részről nagyon komoly a szándék és az akarat az adásvételre, akkor a foglaló praktikus dolog.

Ennek az a lényege, hogy ha az adásvétel mégis meghiúsul, akkor a vétkes félnek anyagilag is fájjon. Ha a leendő vevő a vétkes fél, akkor elbukja a foglalót. Ha az eladó a vétkes fél, akkor nemcsak vissza kell adnia a foglalót, hanem a dupláját kell kifizetnie, tehát ő bukik egy foglalónyi összeget.

Szóval a foglalóban az a szép, hogy a vétkes, bármelyik fél is legyen az, mindenképpen bukik egy foglalónyi összeget! (Ne szórakozzon szabadon a másik türelmével és idejével.)

2015. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Polipeter ***** válasza:
Igen a foglalót lehet elbukni, abban az esetben ha valaki eláll az üzlettől (bármelyik fél). Ha valóban komoly a szándék akkor érdemes foglalót adni. Ám itt fontos, hogy a te részed ne függjön 3. féltől (pl.: hitel...)
2015. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Közsönöm a valaszokat.

Ha, foglalot kernek, akkor azt csak feltetlen ügyvednel kell letetbe helyezni (?)

Több helyen olvastam, hogy az un. foglalot, az elado arra hasznalja fel, hogy az eladando ingatlanat hitelmentesitse.


Egy ingatlan hitelmentesitese fontos es kell - eddig tiszta sor - DE (!!!) azt miert a foglalobol (a foglalonak fizettett penzböl) kell kifizetnie.


Ha, en a foglalot az ügyvednek atadom, akkor öneki nem szabadna tovabbadnia a penzt az ingatlan eladojanak.

Tkp. az egesz biznisznek ugy kell(-ene) müködnie mint a "paypal"-nak. En ezt ertem 'letéten'.

Ha, letrejött a díl, akkor az ügyved a foglalot beleszamitja a vetelarba es a vevönek csak a fenmarado összeget kell utalnia.


Nos arra a kerdesemre nem kaptam valaszt, hogy melyik a jobb a "foglalo" vagy az "elöleg", vagy mindegy, ... mert egyik fogalom takarja a masikat. Azt ertem, hogy a foglalonal a vevö 1X bukhat, az elado meg duplan. Az elöleg meg visszajar.

2015. nov. 18. 15:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg akarod a lakást, akkor foglalót adj. Az előleg kisebb biztosíték. Nyilván az ügyvéd mindent szerződésbe foglal, így ha az eladó elkölti a foglalót és nem jön össze az adás-vétel, akkor lehet perelni.
2015. nov. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 10% foglalót kértem, a vevő előzetes hitelbírálattal jött, így 99% hogy megkapja a teljes hitelösszeget és beleírtuk a szerződésbe, hogy ha csak a hitelösszeggel késik az a bank hibája, és arra a részre nincs késedelmi kamat illetve ha mégsem kapja meg akkor nincsenek következményei mert ő jóhiszeműen fizetett volna. Végül egy hónap késéssel, de megkapta és azóta be is költözött.
2015. nov. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6-os

"Ha tényleg akarod a lakást, akkor foglalót adj. Az előleg kisebb biztosíték."


Bingo! Nos, ez az! Szeretem az egyertelmü valaszokat. Thumbs up! :-)



"Nyilván az ügyvéd mindent szerződésbe foglal, így ha az eladó elkölti a foglalót és nem jön össze az adás-vétel, akkor lehet perelni."


Nos, ezt a macerat lehetne elkerülni azzal, ha az ügyved nem adja at addig a foglalot, mig a biznisz le nem zajlik. Hiaba kap a vevö igazat, a birosag elött, ha a penzet bottal ütheti.

2015. nov. 19. 10:35
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
1% volt a foglaló, a szerződés megkötésénél fizettem 10%-ot.
2015. nov. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!