Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanszerzési illetéket...

Ingatlanszerzési illetéket minden esetben kell fizetni?

Figyelt kérdés
1998-ban, édesapám után örököltem egy lakás 1/4-ed részét, ezt 2015-ben eladtuk, majd szintén 2015-ben vásároltam egy lakóingatlant. Minap kaptam meg a csekket, az ingatlan vételi árának 4%-át kéne befizetnem, de jelenleg munkanélküli vagyok, szociális segélyen. Van valami mód, hogy ez alól mentesüljek? Esetleg halasztást lehet kérni?

2015. nov. 19. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez picit zavaros.

melyik ingatlan után kérnek illetéket? Gondolom amit vettél, igaz?

Mennyiért adtátok el a másikat, és ezt mennyiért vetted?

2015. nov. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt találtam így kapásból, de a legegyszerűbb, ha szépen bemész a NAV-hoz és ott kérsz információt erről. De minél hamarabb, mert ha kifutsz az időből, akkor már nem tehetsz semmit.


Fontos kérdés jelenleg még ehhez a korod és hogy a vásárlás ellőt az örökölt ingatlanon kívül van/volt e már a neveden lakás.

2015. nov. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bemesz a nav-hoz és segítséget kérsz. Az éven belül eladott ingatlan árának rád eső részével lehet csökkenteni az illeték alapját, de ezt már eleve kellett volna jeleznetek. Nem tudom, hogy utólag lehet-e kérni. Részletfizetési lehetőség is van, de alá kell támasztani, hogy miért nem tudod egyszerre befizetni. Sok mindentől függhet a dolog. Minél előbb menj be a navhoz vagy hívd fel az ügyintézőt, aki szerepel a határozaton, nekünk telefonon is segítettek.
2015. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 3 millió ft-ért adtam el az örököltet, és 1,4 millió ft-ért vásároltam, mindez egy éven belül történt.
2015. nov. 19. 19:49
 5/9 A kérdező kommentje:
A jelenlegi után kérik, 35 vagyok és nem volt más ingatlan a tulajdonomban. Első saját szerzésű ingatlanom.
2015. nov. 19. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezen információk tükrében tényleg menj be minél hamarabb a NAV-hoz, valószínűleg lesz megoldás a problémádra, de ebben csak ott tudsz intézkedni.
2015. nov. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Drágábbat adtál el, olcsóbbat vettél, ráadásul 1 éven belül. Ezek alapján nem kell fizetned semmit. Mi nagy, rossz, lakhatatlan házat adtunk el telekárban, aztán hónapokkal később megvettünk egy kisebbet. Nem kellett fizetni. Sőt, az öröklésnél illetéket is fizettél, mert akkor még volt. Ez is számít.
2015. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanácsotokra felhívtam az ügyintézőt, aki nagyon kedvesen tájékoztatott arról, hogy ebben az esetben tényleg nincs fizetési kötelezettségem! :) Annyi volt a hiba, hogy az ügyvéd, aki készítette az adásvételit, nem foglalta bele az előző lakás eladásának tényét és körülményeit, így ezt utólag kell kérelmeznem.
2015. nov. 26. 14:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az eladási szerződést kérte a vételi mellé az ügyvéd, együtt adta be a kettőt. Ez a szabályos.
2015. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!