Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Sopron, Szombathely vagy...

Sopron, Szombathely vagy Szentgotthárd?

Figyelt kérdés

A párommal házat szeretnénk vásárolni vagy építtetni (elsősorban utóbbit). Főként Sopronon és Szentgotthárdon gondolkodunk, vajon melyik városban érdemesebb ezt megtenni, de Szombathelyt sem vetettük el teljesen. Mindenképp az osztrák határ mellett szeretnénk élni, minél nyugodtabb környezetben. Viszont az egyes városok mellett más és más indokok szólnak...


Sopron: párom ide járt iskolába, ismeri a várost, több osztrák város is elérhető a közelében, mindemellett könnyű házat építtetni, a környékbeli falvakban sok eladó építési telek van, sok építtető cég van, viszont az árak nagyon magasak (mondhatni már elszálltak) és a családjaink segítségére sem nagyon számíthatnánk (magában az építésben). Ellenben ha egyszer elköltöznénk a házból, mondjuk mert kicsi lett vagy más városba költöznénk, könnyebb eladni a házat, nagy a kereslet az ingatlanokra, sőt mivel Sopronban évről évre nőnek az ingatlanárak, akár még nyerhetnénk is az eladáson (mondjuk felépítjük 25 millióból, eladjuk 30-ért). Viszont őszintén szólva nem köt semmi sem Sopronba, nem ismerünk senkit (párom pár régi haverján kívül), és a határ menti munkaerő-túltelítettség miatt esélyes, hogy csak a 70-80km-re lévő Bécsben találunk munkát. Később viszont, ha gyerekeink lesznek, több iskola, óvoda lehetőség közül választhatunk majd, ahogy jobbak a vásárlási, egészségügyi lehetőségek is.


Szentgotthárd: a családjaink tőle nem messze laknak, a házépítés valamivel olcsóbb lenne, a telkek is olcsóbbak, viszont csak hébe-hóba találni egy-egy normális telket (nem könnyű). A családjaink a házépítésben segíteni tudnának, ezért is olcsóbban kijöhetnénk a ház ügyben. Sok mindenkit ismerünk, ha orvoshoz kell menni vagy az autót szerelőhöz, egyből tudjuk, hova forduljunk. A városban ott az Opel gyár, ahol akár el is helyezkedhetnénk magyar viszonylatban egész szép fizetésért, de akár kimehetünk a környékbeli kisvárosokba vagy a 70km-re lévő Grazba dolgozni (Szentgotthárd-Graz vagy Sopron-Bécs kb. ugyanaz). Viszont ha el akarnánk adni a házat, nehezebb lenne, a környéken 20+ milliós házat eladni nagyon nehéz, nem biztos, hogy egyáltalán sikerülne (az egyik faluban ismerősömék már hónapok óta hirdetik a pár éve épült házukat, nem tudják eladni). Iskola, óvoda lehetőség alig van, vásárlás, szórakozás, egészségügyi ellátás elég gyér. Igazából csak az olcsó ház lehetősége, a családjaink közelsége és az ismerős környék miatt mennénk oda.


Vajon melyiket lenne érdemes választanunk?


2015. nov. 30. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a kettő közül szerintem Sopront választanám, ugyan nem laktam ott, de mivel közel van, ismerem a várost. Egyrészt az ingatlanpiaci adottságok miatt, másrészt az oktatási/szórakozási/vásárlási lehetőségek miatt. Írtad, hogy Szombathely is szóba jöhet, én ott lakom, bár mostanában csak keveset vagyok ott, mert Bp-n tanulok. Szóval maximálisan javasolni tudom azt is, egy elég nyugis város, hiába nagyobb mint a másik kettő, ráadásul ott még inkább van jó oktatás, szórakozási- és vásárlási lehetőségek, stb. A kevésbé sikkesnek számító, de kulturált kertvárosi részeken nem vészesen drágák az ingatlanok, a majdnem egybeépült falvakban (pl Gencsapáti, Balogunyom) még olcsóbbak.Több nagy cég is van (Falco, Luk, BPW, iQor), ráadásul ugye fél óra alatt el lehet érni Oberwartba is.Ja és Szentgotthárd sem a világ vége onnan, szóval a rokonok sim lennének messze.
2015. nov. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szombathely pont ezek miatt jött még szóba, bár a munkalehetőségektől nem kell hasra esni ott sajnos... az a baj vele, hogy munkalehetőség a városban alig van, Oberwart meg elég kicsi ahhoz, hogy támaszkodni lehessen rá. Szentgotthárdnál ott van Fürstenfeld, Feldbach, Gleisdorf, Graz, Sopronnál ottvan Eisenstadt, Wiener Neustadt, Bécs, de Szombathelynél csak Oberwart van. Pl diplomásként ott munkát találni meg képtelenség. Bár egyébként Szentgotthárdtól sincs sokkal messzebb Oberwart, mint Szombathelytől, ez is egy plusz.
2015. nov. 30. 16:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Én Szentgotthárdot választanám, a család miatt. Bár nem tudom, hogy mire gondolsz. Magyszülők, testvérek, unokatestvérek, az megfizethetetlen. És a munka is jó.

Iskola-óvoda biztos annyi van, amennyi kell, ha többen mennek oda, majd lesz több is, jobb is.

2015. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én Sopronban vagyok egyetemista, és nagyon szeretem. Igazából én ezt a várost ajánlanám, bár a többiben még nem laktam.

A környék csodaszép, az emberek kedvesek, van egy sajátos hangulata a városnak. A vásárlási lehetőségek jók, munkában sincs hiány, iskolák is akadnak bőven.

2015. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!