Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hová érdemesebb költözni,...

Hová érdemesebb költözni, hogy ha nem számítana a pénz Budapestre vagy Pest megyébe?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat,hogy aki megteheti Budapesti az inkább pest megyében épít vagy vesz házat így van ez ? A Budapestiek lemennek Pest megyébe lakni állítólag. Elmennek Budapestről és vissza se néznek

2015. dec. 8. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez azért elég redundáns elképzelés, hogy minden budapesti rohan az agglomerációba és vissza se néz. Nyilván ki-ki mérlegeli, hogy milyen szempontok fontosa neki a lakhatásnál és úgy dönt.


Ha neked a Belváros, kulturális és vásárlási lehetőségek közelsége, a jó közlekedési kapcsolatok fontosabbak, akkor maradj a városban. Ha fontosabb a csend és a jó levegő, akkor költözz az agglomerációba.


Nyilván mindenhol vannak olcsóbb és drágább lakások és házak is. Ha a pénz nem számít, a II. és a XII. kerületben találsz olyan helyet is, ami viszonylag központi, de nagyobb zöldfelülettel/erdővel el van "zárva" a zajtól és a szmogtól.

2015. dec. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem minden Budapestire értettem. Aki Budapesti és megteheti inkább Pest megyében építkezik vagy vásárol. Én ezt hallottam
2015. dec. 10. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondom: ez azért személyes preferenciák függvénye, attól még, hogy valaki megtehetNÉ, lehet neki fontosabbak a belváros előnyei.
2015. dec. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, ha annyi pénzem lenne, amennyi valószínűleg soha sem lesz, én is II. vagy XII. kerületben vennék házat.

Valószínűleg azért mennek kijjebb azok, akik építkezni akarnak, mert ezeknek a kerületeknek szinte biztos vagyok benne, hogy nagyon szigorú helyi építési szabályzatai vannak, míg agglomerációban, főleg frissen kijelölt területen még engedékenyebbek lehetnek a szabályok. De ha meg is épülhet, ugyanaz a kacsalábon forgó palota az agglomerációban még mindig olcsóbb, mint a tizenkettőben.

Aki vissza se néz, feltételezem, az a réteg, aki fiatalabbként nyüzsibb helyen lakott, talán nem is a legjobb körülmények között, időközben gazdagodott meg, és közben sokallt be a várostól.

2016. márc. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!