Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek ha 27 ről 5...

Szerintetek ha 27 ről 5 százalékra fog csökkeni a családi ház építésének áfája akkor több fog épülni? Milyen ingatlanokat építenek manapság?

Figyelt kérdés
Tudtommal már panel házakat nem építenek a szüleim szerint mivel az ő idejükben terjedt el ez a panel ház építése megjegyzem ők már nem fiatalok:) Szóval miket építenek manapság amikben lakni lehet ?

2015. dec. 15. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Családi házat, ikerházat, társasházat, lakóparki lakásokat.
2015. dec. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Én nem hiszem ,hogy ez valamit is látványosan megoldana .

Akinek eddig volt pénze,bármilyen forrásból,annak ezután is lesz .Akinek meg nincs,azon ez nem változtat .

2015. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első megválaszolta miket építenek.


Szerintem pedig igenis sokat számít, hogy az ember 21 milka hitelt vesz fel/pénzt fizet ki (5% áfa a 20 millióra), vagy 25,4-et (27% áfa). Csak úgy példának kedvéért.

2015. dec. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok biztos benne, hogy jól értem a szabályozást, de lehet, hogy családi házra pont nem érvényes az áfacsökkenés.

Mármint, érvényes lehet bizonyos esetekben, de alapból csak a kész házak eladási árában lehet érvényesíteni az áfacsökkenést.

Azaz, ha egy új társasházban vesz lakást az ember, akkor érvényes, ha egy meglévő telken építtet házat, akkor nem érvényes, mert ott nem veszi az új házat, hanem készítteti.

Ha a vállalkozó megveszi a telket, épít rá házat, és azt eladja, akkor érvényes.

2015. dec. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Viszont ha maga épiti, akkor visszaigányelheti az alapanyagok ÁFA különbségét 5 millió forintig. Legalábbis a TVben ezt mondták. Mondjuk ebből kiszámolható, hgoy 22,7M ft lehet max az alapanyag ára, amelyre érvéynes a visszatérités.


Forrás:

[link]

2015. dec. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valóban, akkor építkezőkre is vonatkozik.

Ezt nem írták azok a cikkek, amiket olvastam.

Nincs kizárva, hogy egy utólagos változtatás, a felháborodásra válaszul. :)

De mindegy, akkor is hasznos.

2015. dec. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!