Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Uraim, vályogból készült...

Tőgyi Gábor kérdése:

Uraim, vályogból készült házat vennék. Milyen szakembert fogadjak, aki meg tudja állapítani, hogy a ház alulról szigetelve van és a külső szigetelés ellenére nem fog belül penészesedni, szárazak a falai? (jelenleg jó állapotban van)

Figyelt kérdés

2015. dec. 29. 00:30
1 2
 1/11 Duenna ***** válasza:
Talán kőműves szakembert.
2015. dec. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Húha veszélyes dologra készülsz mert ezek 95% nincs alulról szigetelve. És az hogy jelenleg jó állapotban van se jelent semmit .Lehet eladásra ki vixolták 1-2-3 évig jól mutat azután látszik csak meg a vizesedés. Utólagos szigetelés förtelem drága és nem biztos hogy jó lesz. Az is csak akkor olcsóbb és jó ha magad csinálod. Egyáltalán lehet alapja sincs a háznak. Az se mindegy dombon van e vagy mélyebb helyen. Nekem volt ilyen házam az összes környező telektől fél méterrel lentebb volt a telkem szintje , az összes víz odafolyt. Szigetelés nem volt ablakszintig vizes volt az összes fal. Két évente vakolat javítás és meszelés volt. Dúrta le magáról a vakolatot. Egy rémálom volt az egész. A házat utólag nem lehetett alulról szigetelni most nem részletezem miért. Nagy nehezen eladtam. Pezsgőt bontottam. A lényeg vigyél magaddal egy normális kőművest ő meg mondja vizesedik e vagy nem. De ha tudsz képet feldobni olyat ami nem 100 méterről van fényképezve talán az alapján is eldönthető a dolog.
2015. dec. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Építésszel nézesd meg, olyat keress, aki foglalkozik régi épületekkel, vályogházakkal. Bele vagyunk betegedve ebbe a szigetelés dologba... Biztos nincs szigetelve, és nem is előfeltétel, hogy száraz és jó legyen. A penész nem az utólagos hőszigeteléstől van, hanem annak szakszerűtlen megvalósításától. Amúgy vályogot nem ajánlott utólag hőszigetelni, legfeljebb ásványgyapottal, nagy körültekintéssel.
2015. dec. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nő vagyok nem is válaszolhatok?
2015. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szigetelést kizárólag megbontással tudod ellenőrizni. mivel kívülről valóban jó volna szigetelni, előtte mindenképpen tájékozódj a vályogházak felújításának lehetőségeiről és keress egy ilyen témában járatos építészt. a neten is vannak ilyen fórumok, de felújításokról is találsz cikket oldalt, szakembereket. tény, hogy az ilyen épületek akkor épültek, amikor vízszigetelést nem tudtak használni(nem volt).
2015. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Duenna ***** válasza:

"jelenleg jó állapotban van"


Vigyázni kell a ház vásárlásánál, mert szokás szerint az eladó mielőtt eladná a házat, kicsit rendbeszedi, de ez általában csak szemre szokott jó állapotban lenni, hogy könnyebben eladhassa. Ez olyan, mint roncs autót eladás előtt vastagon lefesteni, hogy jól mutasson kívülről, de a festék alatt félig megette már a rozsda. Szóval, tényleg körültekintéssel kell vásárolni.

2015. dec. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2- vagyok. Bocs rosszul olvastam látom be van kívülről szigetelve tehát úgyse látszik hogy vizes vagy nem. Csak belülről észrevehető. Egy vizes vályogházon csak ront egy külső szigetelés esetleg a látványon javít. A vizet meg még jobban nyomja befele. Keress egy hozzáértőt előre mond el neki mi érdekel és ért e hozzá.
2015. dec. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Terészetesen Hölgyek segítségére is kíváncsi vagyok. Köszönöm a gyors válaszokat. Egy építész/statikus segítségét kértem, remélem a régi épületekhez is ért. Mert egyébként a ház jó helyen van, gyönyörű udvar. Ideális lenne kis gyerekekkel ott élni. Köszönöm a segítséget!
2015. dec. 30. 09:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is ajánlottak jó állapotú vályogházat, parketta, új (nem műanyag) ablakok, szépen kifestve, amit akarsz (víz, gáz, csatorna, villany, még kemence is volt). Enyhe lejtőre épült, mögötte az utca fel volt töltve, magasabban volt. Párom vette észre, hogy azon az oldalon a fala vizes,reped a fal, a parketta már feljött. Nem vettük meg, nem volt beton alapja.
2015. dec. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A falak alatti vízszintes szigetelés akkor látszik ha pl kivülről levan verve a vakolat a lábazatnál.Nekünk pl kilógott egy kicsit és mikor belülről a szobákat ástuk föl akkor is megtaláltuk a fekete lapokat.70 éves vályog házról van szó.A penészesedés látszik ha olyan.A vizesedést úgy tudod megnézni, hogy száraz pamut rongyot szorítassz a fal aljához és ha nedves lesz akkor van gond, de egyébként az is látszik laikus szemmel is pl kivülről salétromfoltok a vakolaton vagy a szobákban ilyen hullámszerűen.
2016. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!