Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha a férjem nyugdíjas és...

Ha a férjem nyugdíjas és mellette dolgozik is hivatalosan én meg gyesen vagyok akkor igénybe vehetjük a csokot.3 gyerekkel?

Figyelt kérdés
2016. jan. 15. 00:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az első 10 milliónál nem vizsgálnak hitelképességet,

elég ha az egyik házastárs 40 év alatti. (Meglévő 3 gyermeknél ez sem feltétel.)

A második 10 milliót még ha nagyon kedvezményes feltételek mellett is, de vissza kell fizetni, ezért számít a pár jövedelme.

Rengeteget cikkeznek erről a témáról, a neten találsz konkrét szabályokat.

2016. jan. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2 év TB biztosítotti jogviszony szükséges a 10M CSOK-hoz házaspárok közül legalább az egyik félnek. Te ilyet biztos nem fogsz kapni és a nyugdíjasok is ki vannak zárva, de azt javaslom, menjen el a férjed valamelyik Kormányablakhoz, vagy az OEP-be és érdeklődje meg, kaphat-e ilyen igazolást. Ha nem, akkor sajnos nem vagytok jogosultak.
2016. jan. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért ez szemétség a férjem egész életében dolgozott most is hogy a 3 babának megkegyen minden a nyugdíj mellett. Én meg gyesen vagyok. Lenne miből fizetnünk a hitelt, de igazabol nekünk elég lenne a 10 millio tamogatas is mert van 31 milliónk. 40 millióert néztünk egy szép 4 szobást ami nemsokára kész még építik. Bp.
2016. jan. 15. 11:33
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sokakat kizártak, éppen a legjobban rászorulókat. Én a helyedben elmennék és tisztáznám, megfeleltek-e a feltételeknek.
2016. jan. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Rosszul tudom, hogy GYES alatt biztosítva van a kismama?
2016. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
GYES alatt a kismama ellátásra jogosult, de ez nem jelent TB biztosítotti jogviszonyt.
2016. jan. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Benn voltun megkérdezni aki gyesen van ki van zárva. Hiába dolgozott előtte
2016. jan. 17. 22:30
 8/13 anonim ***** válasza:

Hála istennek!

Akinek van csak úgy 30M-ja az ne is legyen alkalmas ilyen segítségre. Ez a fiatalok segítésére van nem a nyugdíjas rendőrfőnököknek, akiket már amúgy is túlfizettett az állam.

Örüljön, hogy kap nyugdíjat, mert a most fiatalok már azt sem fogja kapni, de levonni vonják tőlük, hogy azoknak legyen, akik mellette elmennek még dolgozni, amit szintén egy fiatal elől vett el. Persze mindent harácsoljatok össze.

2016. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, ha van olyan családi háttér, ahonnan jöhet pl. több nemzedék munkájával akár egy rossz ház (telekárban akkor is eladható), vagy pedig az 1990-es években jó sok kárpótlási jegyet kaptak az ősök, azoknak van esélye. Lássuk be, hogy másoknak nincs, esetleg csak akkor, ha ingyen telket kínál a helyi önkormányzat.

De létezik olyan is, hogy idősebbek, ha egyedül maradnak nagy házban, nem tudják fizetni a rezsit és nem tudnak felújítani sem, eladják és pl. a budapesti agglomerációban keresnek maguknak kisebb házat. De ők sme kaptak semmit ingyen, mindenért megdolgoztak, nem kellene a fiataloknak elfelejteni, hogy akiknek villáik és birtokaik voltak, azokat 60 éve Rákosiék kifosztották, a leszármazottaik bérházak sötét udvari lakásaiban nőttek fel és panelban éltek a gyerekeikkel. A mai újgazdagok 1990 után rabolták a vagyonukat!

2016. febr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Megkaptuk! Mivel aktív dolgozó is a férjem. És hidd el megdolgozott ő azért a 30 millióert.
2016. febr. 7. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!