Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Órabérben, vagy fix árban...

Órabérben, vagy fix árban állapodjak meg a bútorszállítókkal?

Figyelt kérdés
Költözködnénk és szeretném tudni, hogy hogy járok jobban, ha megállapodok egy fix árban a bútorszállítóval, vagy ezek inkább órabérben dolgoznak? Félek, hogy húznák az időt. Ti hogy fizettetek, amikor költözködtetek?

2016. jan. 19. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Céges autó kölcsönkérve (üzemanyag kifizetve), és a kollegák segítettek.
2016. jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés!

Majd ő megmondja neked, hogy mennyiért vállalja, miután megmondtad neki, hogy honnan hová, és hogy mennyi cucc van (=kell-e pótkocsi, vagy elég egy x tonnás pót nélkül), és hogy kérsz-e még pluszban rakodást is tőle, és kérsz-e még azon felül plusz rakodókat, meg hogy hanyadik emeletről le, és hanyadikra fel.... ezek után ő szépen kikalkulálja a fix összeget, és vagy elfogadod, vagy keresel mást.

2016. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Nekem a család segít, mindent be tudunk pakolni a személyautóba lapraszerelve, és több körrel megoldjuk, csak pár olyan berendezési tárgy van, amit szállítók hoznak, de azt veszem illetve vettem, mert nem volt, és ott fix kiszállítási díjak voltak mindenhol.
2016. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fix árban. Egy felpakolás lehet 6 óra is, de 12 is...
2016. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Városon belül költöztem, fontos volt, hogy hétvégén történjen, (3 szintes házból)csomagolással, csomagolóanyaggal, fel és kipakolással. Jópár költöztetőt felhívtam, végül felvettem a fapofát és szemérmetlenül alkudoztam. Ne hagyd magad, megoldottam kétszázezer forintból. Jött egy nagy konténeres és egy kisebb dobozos, öt emberrel. 2 naposra volt tervezve, de nyolc óra alatt sikerült véghezvinni, négy fordulóval :) (N)
2016. jan. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

"kétszázezer forintból."


??? WTF?

2016. jan. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző: írja, hogy 3 szintes ház, csomagolással, hétvégén. Ez azért nem az a kategória, hogy 50 m2-es lakásból kivinni két szekrényt meg egy heverőt.
2016. jan. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is sokáig keresgéltem, Végül volt kiszállási (vagy kiállási díj), + óradíj a kocsikra és az emberekre. Annyira gyorsan dolgoztak, hogy már én kértem, lassítsanak kicsit, szó szerint futva hordták a nehéz bútorokat. Semmilyen kárt nem okoztak, s nálunk még egy 320 kilós pianínó is benne volt a szállításban. De jóval olcsóbb lett, mint amennyire számítottunk.
2016. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

# 7/8

Nyilván. Ez az ár azér-sztem-nagyon dúrva.(25.000Ft-os óradíj akár hogyan számoljuk)

2016. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogadsz egy tanácsot!

Amikor bármit is bedobozoltál, leragasztottad, abban a percben vastag filccel írd rá: Konyha, Fürdőszoba, Nappali, Hálószoba... és a hórukk-munkásoknak megmondani, hogy az új helyen abba a helyiségbe pakolják le, ami a dobozra írva van!!!


És persze ami törékeny, poharak, tányérok, hasonlók, azokat jobb, ha külön fuvarral, személykocsival viszitek el, mint a többi dobozzal együtt...

2016. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!