Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat szeretnék venni 10...

Házat szeretnék venni 10 millió forint készpénzért. Hogy működik az ilyesfajta adás-vétel?

Figyelt kérdés
Felbérelek egy ügyvédet és az eladóval a felbérelt ügyvéd irodájában bonyolítjuk le az adás-vételt? Meg hallottam valami "foglalóról" amit állítólag az ügyvéd helyez letétbe, ez tulajdonképen micsoda? És a maradék készpénzt meg az eladónak adom egy táskában, aláírjuk a papírokat és mindenki megy a dolgára?
2016. jan. 23. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Ha megvan a kiszemelt ingatlan, és már csak az adásvételt kell lebonyolítani, akkor nem kell foglalóval kínlódni. A tulajjal közösen elballagtok egy ügyvédhez, vagy közjegyzőhöz, és megkötitek a szerződést. Az ellenérték, ha készpénzben kerül átadásra, azt az ügyvéd vagy közjegyző jelenlétében kell átadni, ő fogja igazolni a szerződés ellenjegyzésekor, hogy ez megtörtént.
2016. jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Decemberben vettünk lakást. Készpénzben maximum lakás árának 10%-a adhatò àt. A többit egy jogszabály miatt csak utalással teljesìtheted. Had lássák az illetékesek a pénzmozgásaid :-(

Az eladòval kell megegyezned, hogy kéri e a foglalòt külön vagy elég e ha egyben az adásvétel napjàn elutalod.

A foglalò lényegében egy kötelezettségvállalás, azzal bizonyìtod hogy nem csak a levegőbe beszélsz, vásárolni akarsz. Ha te lépsz vissza a vásárlástòl, bukod a foglalòt. Ha az eladò akkor a foglalòd kétszerese jár neked vissza.

2016. jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És ha nincs bankszámlám? Bemegyek akármelyik bankba odaadom az eladó bankszámlaszámát egy papírcetlin, odaadom a készpénzt és ráutalják?
2016. jan. 24. 13:37
 4/7 anonim ***** válasza:
09.38-as, nincs olyan szabály, hogy csak a vételár 10%-a adható át készpénzben. Ilyet csak akkor kér a vevő, ha Otthonteremtési kamattámogatott Kölcsönt, vagy CSOK-ot igényel, mert ott valóban ez a szabály, de egyéb esetben akár KP-val is lehet rendezni a teljes vételárat.
2016. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja ez nem CSOK, vagy hitel vagy egyéb otthonteremtési akármi. Kp-ban gyűjtöttem a pénzt sok év alatt. Mondjuk úgy, ha válásra kerül a sor, nem tudják bevasalni rajtam.
2016. jan. 24. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor elnézést, rosszul tudtam, nálunk tènyleg volt CSOK és hitel is. Azt hittem ez minden adásvételre vonatkozik.

Akkor kérdező megegyezel az eladòval, elmentek ügyvédhez és ott a helyszìnen minden lepörög, foglalòval sem kell törődnöd, mert azt is ügyvéd előtt cèlszerű odaadni, ha meg ùgyis mentek, rögtön írhattok adásvételit és fizetsz is.

2016. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egyes válasszal egyébként mi a baj? Mert valami barom lepontozta.
2016. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!