Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Üdv! Ingatlan eladása esetén...

Üdv! Ingatlan eladása esetén mi történik a bejelentett lakókkal?

Figyelt kérdés
Eladták a szüleim a házunkat, most nem tudom mi történik az állandó lakcímemmel. Akkor ezzel a lendülettel én és a tesóim is ki lettünk automatikusan jelentve? Nincs ideiglenes ahova be tudnék jelentkezni!

2016. márc. 7. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Most hol laksz?

A szüleid nem vesznek új házat/lakást? Valahol csak fognak lakni...

Ha vesznek új házat/lakást, akkor oda be tudsz jelentkezni.

2016. márc. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem rég új szabályozás, hogy az adásvételiben az eladó szavatolja, hogy kijelenti az oda bejelentett személyeket. Ha nem teszi meg, az új tulajdonos kérheti a kényszerkijelentést, vagyis mindenképp megszűnhet a lakcímed, ráadásul, ha pl. rendőr igazoltat és megmutatod neki a már nem érvényes lakcímkártyád, akkor megbüntethet.

Ezt elég rendesen körbejártam, mert akitől vettem a házam, fiatal lány, nem volt hajlandó kijelentkezni, az adásvételiben vállalt kötelezettsége ellenére sem, de már akkor tudtuk róla, hogy gázos, tartozások felhalmozása a hobbija. Kiderült, hogy ha végrehajtásra kerül a tartózás, akkor az általa megadott lakcímre mennek lefoglalni. A végrehajtók akkor is foglalnak, ha ők is gondolják, hogy az nem az adós tulajdona, úgy vannak majd számlával bizonyítja a tulajdonos valós tulajdonát! Persze első körben nem viszik el csak "foglalnak" - jegyzékbe veszik és azt nem viheted ki az ingatlanból.

Szerencsénkre kényszerkijelentéssel kijelentettük a régi tulajdonost, így amikor jöttek a végrehajtók, nem volt joguk foglalni, de persze először ellenőrizték, hogy valóban már nincs oda bejelentve. Kérdésünkre elmondták, hogy jól tudjuk: ha nem jelentjük ki idejében az illetőt, akkor szívbaj nélkül lefoglalják a mi tulajdonunkat!

2016. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xswerdy ***** válasza:
100%

nem lesztek automatikusan kijelentve. Bele szokták írni az adásvételi szerződésbe, hogy az eladó mondjuk a birtokba adás után 15 napon belül köteles mindenkit kijelenteni. De ha nincs bele írva, akkor is mindeki köteles oda bejelentkezni, ahol lakik.


Én vettem úgy lakást, hogy az eladó megkért, hogy had maradjon még pár hónapig bejelentkezve. Aztán egy év után rákérdeztem, hogy ugye kijelentkezett, kiderült, hogy még nem, de ezután megtette. Amúgy nem igazán látom, hogy mi bajom történhetne, ha valaki még be van jelentkezve.


Ez a végrehajtós történet eléggé sántít. Nyílván nem vihet el bármit, ami a lakásban van, hiszen az ott lakók közül az bárkié lehet. Ha meg az ember egy adásvételivel bizonyítja, hogy a lakás új tulajdonosa lakik bent, és az, akit keresnek, csak valahogy véletlenül maradt bejelentkezve, akkor elég merész feltételezés a végrehajtótól, hogy ott bármi ingóság az adósé lenne. Amúgy meg a végrehajtó elvétve foglal ingóságot. Egy-két értékesebb műszaki cikket kivéve a használt ingóságot nem tudja annyiért eladni, amennyi munkája az értékesítéssel van. A gépjármű más kategória, de ott meg nyilván van tartva a tulajdonos.

2016. márc. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

"Amúgy nem igazán látom, hogy mi bajom történhetne, ha valaki még be van jelentkezve. "

Fentebb írtam, hogy milyen gondok lehetnek!

2016. márc. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Ez így van! A szomszédunkban is bejelentkezve maradtak az előző lakók, akik iszonyatos tartozást halmoztak fel, és úgy kellett kényszer kijelenteni. Nála is már foglalni akartak.. Hiába van eladva, vagy bármi, oda vannak bejelentve.


Egyébként ahol vesznek házat/lakást, ott kell majd bejelentkezni.

2016. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az a helyzet, hogy nekünk már van saját házunk, de a tesóm albérletben lakik és unokatesóm is, miattuk érdeklődtem. Én nem láttam az adas-vételit, nem tudom mi van benne kikötve, csak hogy az új tulaj a helyi önkormányzat! Nincsen senkinek egyébként semmilyen adóssága, csak figyelmeztettem tesómat, hogy nézzen utána nehogy tudtán kívül lakcímnélkül maradjon!!! Persze eddig eszébe sem jutott ez...
2016. márc. 9. 07:54
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Szabály szerint az albérletbe kellene bejelentkezni "állandóra". Nincs olyan szabály, hogy albérletbe nem lehet, és olyan sincs, hogy sose lehet megváltoztatni az állandó lakcímet. Épp ezért nem is állandó lakcímnek hívják, hanem lakóhelynek. A tulajdonosnak nincs joga megtiltani a lakóhely bejelentését.
2016. márc. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!