Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csok használt lakásra. Hol...

Csok használt lakásra. Hol igényelhetem ingyen? Bankban?

Figyelt kérdés

2 meglévő gyermekkel vennénk lakást.Tudom,hogy kell értékbecslőt fizetni meg kell igazolásokat kérni a navtól és az oep-től.Ezen felül pedig voltam 2 bankban is,de mindkét helyen 18 és 35 ezer ft körüli összeget mondtak,ami az ő "ügyintézési költségük" címén nekik kell fizetni.

Vagy sehol sem foglalkoznak ezzel ingyen?

Előre spórolunk mindenre,nem akarunk előre nem látható költségeket.



2016. márc. 11. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenhol fizetni kell!!!! De ha ezt soknak találjátok hát akkor majd az illetékkel mi lesz? (mi 2 helyen érdeklődtünk és a 3 gyerekre a 2,2 millió igénylése olyan 60-70 között lenne)
2016. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam,hogy előre spórolunk.Eddig 250 ezret tettünk félre,de ezek szerint kevés lesz.Az illetéket meg részletekben fogjuk kérni és 1. lakásunk lesz.
2016. márc. 11. 13:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: nem csak az ügyintézési költségeket kell nézni, hanem a többi költséget is, kamatot, előtörlesztési költséget, feltételeket stb.
2016. márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Minden feltételnek megfelelünk,ennek utána jártunk már.Előre gondolkodunk,spórolunk,ahogy írtam is,nem akarunk rossz döntést hozni,ezért is érdeklődök,hátha van valakinek tapasztalata.

Sajnálom,hogy ezt sem lehet ingyen intézni,de azért bármennyi is,jól jön majd.

2016. márc. 11. 14:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: a feltételek alatt a banki kölcsön feltételeit értettem. Több banknál érdemes érdeklődni, hogy ki milyen feltételekkel adja a kölcsönt és nem biztos, hogy összességében az lesz a legjobb ahol az "ügyintézési költség a legkevesebb"
2016. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

250ezernek akkor kell a zsebedben maradni, ha kocsit veszel.

Lakásnál a vételáron(önrészen) felül legalább 1 misi legyen a kezedben.

Az ugyvéd kötelező, és drága. A közjegyző is kötelező, és drága. Az illeték részletre is fájni fog, nem fogsz tudni közben félretenni,tehát ha nincs meg előre a pénz, az necces.

Garantáltan lesznek váratlan költségek százezres nagyságrendben, ne ringasd magad illúziókba.

2016. márc. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát sajnos pedig 1 milliót nem tudunk félre tenni,de időnk az van bőven,mert úgyis áruljuk a lakást,lehet,hogy évek múlva kel csak el,addig spórolunk.
2016. márc. 13. 13:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha hitelt is kértek mellé, akkor a legtöbb bankban ingyenes. A 250 ezer ft valóban nem sok. A csok ügyintézési díja eltörpül a többi tétel mellett.
2016. márc. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!