Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol tudok panaszt tenni...

Hol tudok panaszt tenni ingatlaniroda ellen? Hogyan tudom az én ingatlanom hirdetéseit leszedetni élő szerződés nélkül?

Figyelt kérdés

Sajnálatos módon kapcsolatba kerültünk egy rendkívül bosszantó ingatlanirodával. Kötöttünk velük egy szerződést, miszerint segítenek a lakásunk eladásában. A szerződés egyetlen feltétele az volt, hogy csak belső adatbázisban hirdethetnek, publikus oldalon nem. Természetesen ez rögzítve is volt a szerződésben. Ezt a nagyon bonyolult feltételt rögtön másnap meg is szegték, merre válaszlépésként azonnali hatállyal felmondtuk írásban a szerződést. Ennek több, mint 2 hete, de a lakásunkat többszöri felszólítás ellenére is tovább hirdetik. Napi szinten kell levetetni a hirdetéseket a publikus oldalakról a szolgáltatókkal, de mindhiába. Azt állítják, hogy inaktív, ennek ellenére rá tudok keresni az ő adatbázisukban a lakásunkra, sőt, még időpontot is tudok foglalni. Amikor visszahívnak az időpont miatt, jön a sablonszöveg, hogy csak másikat akart ajánlani, mert már inaktív a hirdetés. Kérdezem én, hogy lehet egy inaktív hirdetésre időpontot foglalni? Hogyan hirdethetik a publikus oldalon?

Hol, mi módon tudom őket feljelenteni, letöröltetni a hirdetéseit végérvényesen? Kinél tudok panaszt tenni?

Minden segítséget megköszönök,mert baromi idegesítőek. Természetesen ügyfelet egyet se hoztak, nem is engednénk őket be.


2016. márc. 22. 14:46
 1/8 gomzoli ***** válasza:
100%
szerintem a fogyasztóvédelemnél. Tudnod kell bizonyítanod, hogy már felmondtad a szerződést, és erről az ingatlanosnak tudomása is van.
2016. márc. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden adószámos, bejelentett cégnek ki van függesztve a panasztételi helye. Ha van kirakatuk, akkor ott, vagy letöltöd a honlapjukat, és ott az apróbetű, vagy a rólunk c. fül alatt...
2016. márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kitalálom! A Duna House volt!

Velem is pontosan így történt, pont ez volt a szöveg, hogy csak adatbázisukban lesz és nem hirdetik .. stb.

2016. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

"Mint minden adószámos, bejelentett cégnek ki van függesztve a panasztételi helye"

A Duna House egyik körúti irodájukban voltam, nem volt ilyen kirakva és megmondani sem voltak hajlandóak.

2016. márc. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Az ingatlanirodák felügyeleti szerve a Magyar Nemzeti Bank.

[link]

Az MNB-nél tégy bejelentést ellenük.

Ha jó ügyvéded van, még be is perelném őket a szerződés-szegés miatt.

2016. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sikerült belőle okulni.

Ma küldtem nekik egy utolsó felszólítólevelet, melyben megemlítettem a fogyasztóvédelmet, és a fogyasztóvédelmi fórumokat. 5 percen belül törölték a hirdetésüket. Sajnálatos, hogy ha az ember el akar valamit érni, fenyegetőznie kell, mert a kérést, szép szót nem becsülik. Mindenesetre megoldódott a segítségetekkel, köszönöm!

2016. márc. 23. 12:22
 7/8 xswerdy ***** válasza:

örülök, hogy megoldódott.


Azért az 5-öshöz annyit, hogy a Nemzeti Bank felügyeleti funkciója a pénzügyi szektorra terjed ki. Bankokra, biztosítókra, brókerekre, stb. De az ingatlanügynökökre nem. Nekik nincs speciális felügyeleti szervük.


Ha kárt okoznak, akkor fordulhatsz bírósághoz. De hogy hirdették a lakást, miközben úgy szerződtetek, hogy nem fogják, ez nem tudom, milyen kártérítésre adna alapot.

2016. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megírnám a tékozló homárra is ezt a sztorit, nyugodtan meg lehet említeni a cég nevét is!
2016. márc. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!