Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » SOS! . Adott egy zártkerti...

Koncz Tibor2016 kérdése:

SOS! . Adott egy zártkerti ingatlan. Még a jellegét nem tudom hogyan lehet lakni törvényesen?

Figyelt kérdés

szeretnék venni egy zártkerti ingatlant.

külterületen van! viszont közmüvesitett az utca.

házszám nincs! hejrajzi szám van!

hogyan tudok törvényesen oda költözni illetve lakni??

ház számot eltudom intézni?? segitsetek legyetek szivesek tájékoztatást adni!



2016. márc. 28. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A földhivatal,és az önkormányzat majd eligazit ebben .
2016. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is kérdezd meg az önkormányzati hivatalban. Ház szám minek, ha van helyrajzi szám? :D Nincs azzal semmi baj, az én házamnak is csak ilyen van, attól még simán bejelentkeztem, miután megvettem.
2016. márc. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*házszám
2016. márc. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Házszám minek?"


Mondjuk hogy bárki megtalálja!

Ismerős, postás, futár.

HElyrajzi számra hogy mész el, ha azt mondják, menj a Kecskemét 01456/3 hrsz-hez?

Kérsz útbaigazítást, hogy a harmadik nyírfa után jobbra a második dűlő, a bodzabokor után fordulj balra?


Én zártkertben lakom, de van házszámom. Ha a venni kívánt háznak nincs, a bejelentkezés szempontjából mindegy, mert a lakcímkártyára bármit rá tudnak nyomtatni.

Postás nem feltétlenül megy ki ilyen helyre, főleg ha földúton van, vagy tanya jellegű. Nálunk kb 10 évvel ezelőttig a központi zöld postaládák voltak, egy csomóban vagy 50 láda, a postás oda dobta be a dolgokat, így pl. pénzt vagy ajánlott levelet átvenni esélytelen volt, csak az értesítővel lehetett bemenni a postára, ami persze jó messze van, mert külterületen nincs posta. Az én esetemben még busz se volt abba a faluba, ahol a posta van, csak ha bementünk a nagyvárosba, és onnan másik busszal a faluba.


Arra majd figyelj, hogy idén dec 31-ig ingyen van lehetőség művelési ágból kivenni a zártkerteket, ami könnyebbséget jelent pl adás-vételnél.

Sőt, ha már biztos, hogy megveszed, akkor a jelenlegi tulaj ezt kérhetné már most, a földhivatal honlapjáról ingyen le lehet tölteni a nyomtatványt.

2016. márc. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :) még annyit,hogy az illeték vásárláskor 10 röl 4%ra csökkent igyvan???
2016. márc. 29. 13:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Van az utcának neve? Ha van, akkor házszám is van. Esetle szomszéd?

Bemész az okmányirodába és simán bejelentkezel egy lakcímváltozást bejelentő lapon.

építési engedélyt meg kell kérdezni, de mobilházat bárhová rakhatsz.

2016. márc. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4: Igen, úgy van, ahogy írod. A futároknak elmagyarázzuk, mi hol merre, a postaláda pedig lent van és ajánlott levél, csomag esetén bemegyünk a faluba. Nincs ezzel semmi gond. Nem fognak házszámot adni, csak mert az embernek az kell, ez nem így működik.

Rendes lakcím, csak nem házszám van, hanem helyrajzi szám, ki is írtuk szépen, pont úgy működik, mint egy házszám, csak mivel sokan mások nem írták ki s 3 "utca" van s mind ugyanaz a dűlő (van annak is neve), kell az útbaigazítás. De elég sok városi utcában jártam már, ahol szintén sokáig nem voltak kiírva a házszámok s vadászni kellett egy csomót vagy a tulaj eleve mondta, hogy sárga ház, hogy megtaláljuk... Nem látom a nagy különbséget.

Igen, picit hosszabban telefonálunk a futárokkal, ez van. Akit ez irritál, vegyen máshol házat, nekem nem fáj, nekünk így pompásan megfelel.

2016. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nálatok csak 3 dűlő van, akkor meg lehet oldani, de nem mindenhol!

Ahol egy tanya bent van az erdő közepén, 6 kanyaron túl, 10 km-re bármiféle városközponttól, azt nem fogod elmagyarázni egy futárnak, és ő sem fog kilométereket menni földúton egy céges kocsival.


Nem, nem úgy van, hogy ahol van utcanév, ott van házszám is.

Kb minden településen a kifelé/befelé vezető utaknak van neve, házszám csak a belterületen van sokszor, de kifelé a városból/faluból már nincs, pedig az utca még mindig ugyanaz. Dolgoztam régen egy földhivatalnak, sok ilyennel találkoztam. Legalábbis akkor még így volt, de kétlem, hogy azóta mindent beházszámoztak volna.

2016. márc. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!