Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Anyánk 2011-ben vásárolt egy...

Anyánk 2011-ben vásárolt egy lakást 7200000ft-ért.2013-ban a hugom lányának ajándékozta a tudtunk nélkül. Tavaly ősszel meghalt anyánk. Kötelező rész jár nekünk, amit a hugunk lánya nem akar kifizetni a bátyámnak és nekem. Mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 2. 06:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Saját életében a saját vagyontárgyát bárki odaajándékozhatja bárkinek. A nem létező vagyontárgya már nem képezi öröklés tárgyát, így a kötelesrész fogalma sem értelmezhető.
2016. ápr. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom ahogy az 1. írja.
2016. ápr. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmit. Ha oda ajándékozta valakinek, akkor az már nem az örökség része, ergo nincs köteles rész se. Nem volt hagyatéki tárgyalás?
2016. ápr. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 xswerdy ***** válasza:
76%

Nem egészen van úgy, ahogy a fenti válaszok írják. Beszélj ügyvéddel, vagy legalább tedd fel a kérdést egy olyan oldalon, ahol ügyvédek válaszolnak. Úgy tudom, a halála előtti 15 éven belüli ajándékot figyelembe kell venni a köteles rész számításánál. Nem vagyok jogász, nem tudom pontosan, de ne vedd készpénznek, amit fent írtak.


Ha lesz hagyatéki tárgyalás (mert van más vagyontárgy is), akár elegendő ott megemlítened, a közjegyző tájékoztatni fog, hogy figyelembe kell-e venni a korábbi ajándékot. De azért jobb, ha addigra már némileg képbe kerülsz.

2016. ápr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]


Valóban, igazad van, utolsó.

2016. ápr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat,volt már hagyatéki,és jár a köteles rész,csak azzal nem vagyunk tisztában,hogyan lehet behajtani a részünket.
2016. ápr. 2. 14:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak jogi úton..
2016. ápr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet polgári pert indítani érte. Illetve van valami hivatalos irat, ha jól emlékszem, fizetési meghagyás, amikor ha a címzett nem mondd ellent x napon belül, végrehajtásra kerül a dolog
2016. ápr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%

Koncra gyűlnek a martalócok.

Marakodjatok, hátha csurran-cseppen valami.

2016. ápr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xswerdy ***** válasza:
88%

hívd fel a figyelmét, hogy mi az, ami nektek jár, és hogy a fizetni valója csak nőni fog, ha kamatok, meg közjegyzői, végrehajtási költségek is rájönnek.


Szerintem itt nem is kell fizetési meghagyást kiadatni a közjegyzővel, hiszen a követelés alapja a hagyatéki eljárás, aminek az eredménye eleve közokirat. Szerintem menj be a közjegyzőhöz a hagyatéki végzéssel, ő megmondja, hogy mik a további lépések (a fizetési meghagyást is ő adja ki, meg a végrehajtási záradékot is).


De előbb azért hívd fel a kedves rokon figyelmét, hogy csak a költségei fognak nőni, ha nem önként teljesít.

2016. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!