Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitellel terhelt lakást...

Hitellel terhelt lakást szeretnénk eladni. Hogyan tovább? Bővebben lent, eléggé összetett a dolog.

Figyelt kérdés
Mi vagyunk az eladó. Otp lakáshitel van a házon. A vevő megadja a 20%-ot mint foglaló. Az ügyvéd a végelszámolási igazolás hiányára hivatkozva nem hajlandó a szerződést elkészíteni. Valóban Kell az otp elszámoló az ingatlan foglalózásához? Ha igen, mennyi idő mire azt megkapjuk? Mindenképp kell az ügyvéd a foglalózáshoz?

2016. ápr. 18. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd mindenhez kell egy lakás eladásnál.Igen,a foglalóhoz is kell szerződés.Bemész a bankba és aznapi állást megmondják,menni még a tartozásod.kb.5 perc kellene,hogy legyen.
2016. ápr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha hitel van a házon, akkor az nyilván jelzáloggal terhelt. Így hogy akarjátok eladni? Persze, hogy az ügyvéd nem megy bele így a szerződés megírásába.

Vagy kifizetitek a vételárból a lakáshitelt és akkor a Földhivatal az OTP értesítésére törli a jelzálogot a házról, vagy átviszitek a hitelt a majdani házatokra. Mindehhez a pénzintézet hozzájárulása kell, anélkül nem tudtok mozdulni.

Azt nem tehetitek meg, hogy saját döntés alapján egyik házról a másikra viszitek át a hitelt, ilyen ugyanis nincs. A hitelről a pénzintézet dönt hogy átvihetitek, vagy előtte ki kell fizetni, de ehhez be kell menni és egyeztetni velük.

2016. ápr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az eladáshoz szükség van a bank hozzájárulásához. Jellemzően, ha a teher túl nagy (az ingatlan értékét megközelíti vagy túllépi) akkor a bank nem járul hozzá, ilyenkor csak a teher egyösszegű kifizetése után tudod eladni.

Ha nem a fenti eset van, lehet terhelt ingatlant eladni, ügyvéd le tudja papírozni. Vettem úgy ingatlant, hogy volt rajta több millió tartózás (közös költség, áram, víz, végrehajtói bejegyzés tartozásról stb.) és meg lehetett oldani.

2016. ápr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, mi decemberben vettünk jelzáloghitellel terhelt lakást. Akkor is úgy jöttek az eladók, hogy már hozták hivatalos papíron az aktuális hitelállásukat.

Az ügyvédnek ezt bele kell foglalni a szerződésbe. Az vevő csak akkor adhatja a te kezedbe a 20% foglalót, ha a lakás eladási ára mínusz a foglaló összege nem nagyobb a hitelednél. Ellenkező esetben ügyvédi letétbe kerül.


Nem is értem miért nem hiszel az ügyvédnek, aki ért ehhez. Ő a te és a vevő érdekeit is védi a "kekeckedésével"

2016. ápr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Hitellel terhelt ingatlan eladása esetében az a helyes eljárási rend, ha az ügyvéd már az Adásvételi Szerződés megkötésekor bekéri az eladótól a Tartozás Kimutatást. Ezt az eladó bankja a kérelem beérkezése után pár napon belül kiadja valamennyi díj ellenében (kb 5000Ft).

Ezen az igazoláson rajta lesz a fennálló tartozás és jó esetben az is, hogy mennyi a lezárási díj.

A további menet attól függ, hogy a vásárlás KP-s, vagy a vevő is hitelt vesz fel, illetve az is lényeges, hogy mennyi a tartozás a vételárhoz képest.

Mindenképpen ingatlan jogásszal érdemes az Adásvételit íratni, mert ők értenek hozzá, mit hogyan kell beleírni az AV-be.

2016. ápr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!