Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Véleményekre volnék kíváncsi:...

Véleményekre volnék kíváncsi: akik társasházban laknak (Budapest), mik a tapasztalatok? Akár szomszédi kapcsolatokat, akár közös költségek, épület munkálatokat illetően. Milyen plusz kiadás érhet?

Figyelt kérdés
Ennek fényében családi, vagy társas ház az előnyösebb?

2016. ápr. 23. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Budapesten 2 millio ember el, erre a kerdesre nem lehet valaszolni...
2016. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

polgári lakásban nem hallom a szomszédokat, viszont a szomszéd felújítást igen, bár nem iszonyat hangosan. a közös költség 16. csak a házban köszönünk a szomszédokkal, az utcán nem. (belváros)


panelben hallottam a szomszédokat, az utcán is felismertek és a boltban is (külváros), a közös költség 10 volt


jelenleg újépítésűben lakunk Újlipótvárosban, a szomszédokkal gyakorlatilag nem találkozunk. a közös költség 10. itt nem hallottam még sosem felújítást.


családi házban meg még sosem laktam.:) egyszer voltam lakóparki családi házban, ott csendes környék volt, külvárosban.

2016. ápr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon függ attól, milyen környéken, milyen házba költözöl. És milyen a lakóközösség.
2016. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kim Bo Mao ***** válasza:
Családi ház ha olcsóbb akkor külvárosban van ami jó messze van a belvárostól, sokat kell utazni ami ha nincs kocsid nagyon fárasztó nap mint nap, viszont kb. tényleg zavartalanul azt csinálsz amit akarsz, van kertje ahová olyan kis oázist nevelsz amilyet akarsz, de nyilván pl.: a rezsije egy átlagos családi háznak elég magas (mivel nem fűtenek oldalról-alulról stb.). Télen pl.: fűtés akár 60 ezer is lehet. Belvárosi téglaépítésű társasházban bent -szinte- mindenki köszön a másiknak, általánosságban elmondható, hogy mindig felújít valaki de azt nem hallod csukott (jól szigetelő) ablaknál, csak ha közvetlen szomszéd. (Ezutóbbira van hangszigetelési megoldás.) Lakásoknál általános, hogy a vizes strangoknál 0 hangszigetelés, paneleknél még hozzájöhet, hogy a dohányfüst is szépen vándorol egyik fürdőből a másikba. Utóbbinál hangszigetelés 0, viszont szinte mindig meleg van, és mivel nem lehetnek 60 évnél idősebb építésűek, nem valószínű, hogy hirtelen több milliós csőcserére szoruljon a ház (mint pl.: egy 100 éves téglaépítésű társasház)... szerintem általánosságban ennyi.
2016. máj. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!