Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szomszédom 7 éve nem tudja...

Szomszédom 7 éve nem tudja eladni a hétvégi kertjét mert túl magas áron hirdeti. Miért nem csökkenti az árát?

Figyelt kérdés
Vettem ott egy hétvégi kertet, 1 millió forint volt 1000 m2. A kertszomszédom 7 éve elkezdte hirdetni a kicsit kisebb telkét 4,5 millió forintért. 7 éve nem tudja eladni. Nincs rajta semmi csak 2 nyárfa meg fű, amit nem gondoz. Évente egyszer jön ki a kerthez kb. lecserélni az eladó táblát mert elmállik. Most ez miért jó neki?
2016. jún. 15. 12:56
 1/8 anonim válasza:
100%
Nem sürgös neki
2016. jún. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk nem akarja elherdálni 1 millióért vagy kevesebbért.


Nekünk is van pár földünk, amit nem dolgozunk, mert bár annó a nagyszüleim dolgozták, de elvette tőlük az állam, aztán miután kárpótlásként visszakaptuk egy töredékét... azután ők már idősek voltak, nemtudták dolgozni, a szüleim pedig nem a mezőgazdaságban dolgoztak,és én sem ebbe születtem bele. Bár vannak terveim, de így, hogy messze van a házunktól, így különösen nehéz bármit is megoldani. És ha dolgoznánk is, seni nem garantálná, hogy nem lopják el róla a termést, Szóval nem dolgozzuk. De elherdálni sem szeretnénk. Mindig jönnek emberek, hogy adjuk el, de nevetséges összegeket ajánlanak, amit mi mondunk, azon meg ők nevetnek, szóval sorry.

Szükségünk lenne némi pénzre, pl hogy én nekem is legyen saját lakásom... De az a kis pénz, amit ezekért a földekért eddig adtak volna, az semmi lett volna, szóval arra egyszerűen nincs szükség, annál többet ér a föld csak úgy, hogy ott van tartalékban. Ha akarja valaki dolgozni, akkor megteheti, jelentősebb bérleti díj nélkül megkapja. De el nem adjuk így.

Ennyi. Ezt csak azért írtam le, hogy megértsd a másik oldalt is!

A nagyszüleimnek, dédszüleimnek ezek a földek jelentették az életet. Én herdáljam el, csak mondjuk neked nem tetszik...?

2016. jún. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Igazából nem akarja eladni.


Ha el akarná adni, akkor értékén kínálná.


Az értéke meg annyi, amennyit kifizet érte a vevő.

2016. jún. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Itt az utcánkban egy pasi 20 milláért árulja a házátt, ami max 8-at ér, de úgy kéne felújítani, hogy kb földig le kell előtte bontani.

Nem értem én sem, ő miért csinálja ezt.

Állítása szerint el akarja adni pedig.

2016. jún. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Ez úgy szokott lenni, hogy az asszony hisztizik, hogy adják el a telket, ő meg nem akarja eladni. Hogy otthon ne légyen hiazti, ő "árulja", de senkinek sem kell :)
2016. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

Második, az nem elherdálás, hogy annyiért adod, amennyiért megveszik, de neked csak bajnak van. Szomorú, nekem is volt ilyen, de nem tudtam vele mit kezdeni.


Kérdező, vagy nagyon buta, vagy iszonyúan makacs s optimista, vagy nem akarja igazán eladni... Van ilyen.

2016. jún. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
A kínálati oldalon kétféle szereplő van: aki árulni akar, és aki eladni. Főhősünk árulni akar, nem pedig eladni.
2016. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Magánügye. Neki csak annyiért éri meg eladni, kevesebbért nem. Akinek nagyon kell, a meg is fogja venni.
2016. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!