Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tudtomon kivül/figyelmetlenség...

PilLepke kérdése:

Tudtomon kivül/figyelmetlenségből kicsalhatják tőlem a lakásom? Eladhatom/átadhatom úgy, hogy nem is tudok róla?

Figyelt kérdés
Kissé paranoiás vagyok és a minap aláírtam egy tanulmányi szerződést amelyet ugyan alaposan átolvastam, azonban az aláírás előtt pár percre elhagytam az irodát. Mikor visszamentem valamivel később aláírtam a papírt, de átfutott az agyamon, mi van akkor, ha valaki időközben kicserélte egy olyanra, amiben çsak 1 mondat ki volt cserélve. Igy latszolag ugyanannak véltem amit előzőleg pontról pontra átolvastam, de beleírtak valami sumákságot. Pl: lemondok a nevemen lévő ingatlanokról. Tudom, eléggé szélsőséges gondolat, és eleve egy tanulmányi szerződés volt, de új a kecó, előzőleg sosem volt ingatlanom és most nagyon féltem, és annyi rosszat hallani....
2016. jún. 20. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Hűha, itt tényleg gondok vannak, ez már nem sima paranoia... De ha ennyire aggódsz ettől, jegyeztess be valamelyik szülődnek haszonélvezeti jogot az ingatlanra, így az ő aláírása nélkül, csak a tiéddel nem tudnak mit kezdeni.
2016. jún. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sürgösen keress fel egy pszichiátert, mert ez már komoly betegségre utal, mielöbb kezeltetni kell magad, ha nem akarod az életedet a zárt osztályon tölteni!
2016. jún. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerződésből 1 példányt kapnod kellett, abban benne van, hogy mit írtál alá, ha nem kaptál, akkor kérj eyet ma.
2016. jún. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt valóban kérj másolatot, másrészt aláírás előtt ne hagyd ott a papírt. Egyébként nem hiszem, hogy munkahely ilyet bárkivel megtenne, ez nem életszerű.
2016. jún. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! A szülõi haszonélvezeti jog bejegyzésére én is gondoltam, de megmondom őszintén, szüleimnek sem szìvesen lennék esetlegesen kiszolgáltatva ezáltal.


Ezen túl pedig, tudom hogy nem igazán életszerű az aggodalmam, pont ezért kezdtem azzal hogy paranoiás vagyok kissé. De azt is tudjuk hogy, azért mert valakinek üldözési mániája van még nem biztos hogy nem üldözik. :) Szóval próbálok óvatos lenni amennyire lehet.


Arra még mindig kíváncsi lennék, vajon bíróság előtt megállná-e a helyét efféle csalás?! Vagy ha nem adás-vételi szerzõdés a megnevezése az irománynak, máris bukta a dolog? Vélemény???


Lehet erről ügyvédet kellene megķérdeznem, de ezt a lépést én magam is drasztikusnak tartom, ezért próbálok itt infózni.


Másolatot egyébként kértem utólag, elvileg kapok is pár nap múlva.

2016. jún. 21. 01:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azon a bíróság is dobna egy hátast, hogy munkahelyi szerződés részeként lemondasz az ingatlanjaidról...
2016. jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ingatlan adás-vétel lemondás, jogok bejegyzése ügyvédi ellenjegyzés köteles.


Tehát csak személyesen ügyvéd előtt megoldható!

2016. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!