Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáshirdetésnél bruttó vagy...

Lakáshirdetésnél bruttó vagy nettó alapterületet írnak?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy főleg az újépítésű lakások hirdetéseiben szereplő alapterületek bruttó (falak nélküli) vagy nettó (falak figyelembevételével) értékek szoktak-e lenni.

2016. júl. 19. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
netto - többek közt ezért is van olyan kevés válaszfal az új építésű lakóparkok lakásaiban ("egyterű" nappali-kha-elősz. belenyílik a fü+wc - 3 fő számára már használhatatlan:)
2016. júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában nettót, de movel ingatlan közvetítőnek nem a nagyeszűek szoktak menni, előfordul, hogy a bruttót, sőt az is, ha valami köztes adat, mert pl a belső szobáknak kiszámolja a netto területét, a külsőknek a külső falaival meg a bruttót...
2016. júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A helyzet az, hogy én pont az ellenkezőjét tapasztaltam és kiderült, hogy a hirdetésben bruttó méretek szerepeltek. Azt nem tudom, hogy ez így korrekt-e és mindenki így csinálja vagy csak ezen az adott helyen próbálták így jobbnak mutatni a lakást a valódinál.


A kérdés feltevésénél egyébként talán nem volt egyértelmű, szóval inkább újra tisztáznám a fogalmakat:


Bruttó alapterület: A lakás belsõ válaszfalait is tartalmazó terület


Nettó alapterület: A lakás belsõ válaszfalait nem tartalmazó, falon kívül számított terület.

2016. júl. 19. 11:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

eladásnál nettot kell mondani - nem várható el a vevőtől, hogy számolgasson, mennyi is a hasznos terület

szimpla becsapás, ha kevergeti az eladó.

2016. júl. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy sok ingatlanos akkora zseni, hogy nem tudja értelmezni, hogy mi a különbség bruttó meg nettó terület közt és szamolgat össze vissza aztan leír egy kb adatot...
2016. júl. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Újépítésű lakásnál belefuthatsz olyanba is, hogy a teraszokat is teljesen vagy fele mennyiséggel számolják. Sorházi lakásoknál pedig sokszor a garázs alapterülete is benne van a lakáséba. Sajnos mindenhol más, ahogy éppen sikerül.
2016. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!