Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szigetszentmiklós vagy Szigeth...

Szigetszentmiklós vagy Szigethalom? Hol vegyek házat?

Figyelt kérdés
Új építésűt szeretnék.Melyik milyen környék? A Bucka tó környékén elég sok eladó van, z okát mondjuk nem tudom miért.25M körül keresgéltem, ennyiért már lenne szép ház, de nem tudom, nem ismerem a környéket
2016. aug. 4. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egybe van épülve a két település lényegében, szóval ahol neked szimpatikus
2016. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Moncsa111 válasza:
90%

Szia!

Szigetszentmiklós Bucka nem a legjobb környék több okból sem. Leginkább közbiztonság nem a legjobb,bár vannak itt is részek, ahol elég tűrhető és a keskeny utcák is elég kényelmetlenek ha autóval vagy (bizonyos helyeken szinte lehetetlen megállni, erre figyelj!). Ettől függetlenül vannal Szszmiklósón nagyon jó környékek, bár ott magasabbak az árak, mint a Buckában. Az oviról/suliról/orvosról sokat nem tudok, csak rokonoktól és ismerősöktől hallomásból de találsz köztük jókat.

Szigethalom, ha a frekventált részén maradsz nem rossz. De jó ha van kocsid, mert sokkal hamarabb beérsz a városba és a környező településeken is könnyebb mozoghatsz. (Borárosig BKK/VOLÁN:~45 perc; autó:~25 perc). Viszont ha vannak vagy tervezel gyerekeket erősen gondold át. Sajnos az ovi és a suli nem túl jó. Bölcsiben kevés a férőhely. Az oviban vegyes és nagy létszámú 30-35 fős csoportok vannak. A magánovik drágák. Általános suli 2 van. Ebből az egyik minősíthetetlen (Szent István) mind a tanárok, mind a diákok hozzáállásában. Sok normálisabb gyerek próbál menekülni a környező települések iskoláiba, csak nem nagyon van hely. A másik iskola sokkal jobb. Középsulit nem tudom hirtelen van-e nem vagyok benne érintett, de általában ebben a korban már ingázni szoktak (Szszmiklós, Halásztelek, Csepel, Belváros). Gyerekorvosból sincs igazán jó választék. Sokan Szszmiklósra vagy Csepelre viszik inkább a gyerekeket, ezzel nem szokott probléma lenni. Amúgy ha buszállomástól nem messze találsz házat, szinte minden közel van, kb. 5-10 perc gyalogtávra (TESCO, Spar, Penny, CBA, DM, Rossmann, szakboltok, orvosi rendelők, Járási hivatal,...). Lehet ilyesztően hangzik amit leírtam, de amúgy nem vészes környék. :D

Összevetve ha gyerekkel költözöl (vagy tervbe van véve, hogy majd lesz) én Szszmiklósra szavaznék, de körültekintően válaszd ki a környéket. Mindenképp menj el többször és nézd meg milyen emberek mászkálnak, milyen a környék, a közlekedés.

Ha idősebb vagy és már mondjuk nincs vagy nagy a gyerek, akkor viszont Szigethalmot ajánlanám Gyártelep/buszállomás közelében (lehet is ilyen árban kapni ott újakat-most építik). Nagyon nyugodt környék egy kis városias beütéssel és minden elérhető távolságban van, nem kell ezer felé rohanni.

Bocsi de egy kicsit hosszúra sikeredett, ha van még esetleg kérdésed nyugodtan kérdezz. ;)

2016. szept. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!