Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A lakáson amit megvennék van...

A lakáson amit megvennék van jelzálog, és a tulaj ezt egy másik lakására akarja átvinni miután megkapta a foglalót. Ez járható út vajon?

Figyelt kérdés
Tehát a vételárból nem akarja törleszteni a meglévő hitelét, hanem a hitelének azt a részét ami ezen a lakáson van át akarja vinni a fia ingatlanára.
2016. szept. 5. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a végrehajtóval kell intézze.
2016. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Bankonként változik. Én átvittem a régiről az újra, amit vettem, mert kedvezőbb volt a kamatozása, mintha újra hitelt vettem volna föl a vásárlásra.


Egyébként csak akkor tudja átvinni, ha a fia ingatlana ér annyit, mint az eredetileg felvett TELJES hitel. Ugyanis az átvitelt is új hitelként kezelik elbírálás szempontjából.

Nekem a 10 millióból volt hátra kettő és csak úgy vihettem át, ha az új lakás a bank értékbecslője szerint szintén ért 10 millát.

2016. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ugyanúgy ki kellett fizetni az értékbecslőt, közjegyzőt, stb.
2016. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Még valami. Nagyon észnél kell lenni az adás-vételinél, ugyanis így könnyen rajta maradhat a jelzálog, ha a bank nem engedélyezi az átvitelt. Ügyes ügyvéd meg tudja fogalmazni a szerződést, de észnél kell lenni. Nekem a banknál három hónapig tartott az elbírálás, addig nyilván nem lépett életbe az adás-vételi, mert a régi lakásomon ott volt a jelzálog.

Ha a fiának semmi köze nincs az adás-vételhez, elképzelhető, hogy ezt keresztül sem lehet vinni.

2016. szept. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát nem tudom a fia ingatlana ér-e annyit mint a teljes hitel, mert az eladandó lakás és még egy ház is meg van terhelve, azt nem tudom még h mennyivel.

ENgem csak az zavar h ezt az egészet a foglaló kifizetése után akarja intézni (a felmerülő költségeket is a foglalóból), és mi van ha a bank azt mondja nem viheti át a hitelt? Akkor bukom az adásvételt és oké h elvben a foglaló kétszerese járna nekem vissza de akinek ennyi hitele van nem hiszem h azt ki tudná fizetni.

2016. szept. 5. 15:48
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Ne, ebbe igy ne menj bele. Egyrészt az apa vett föl hitelt a saját ingatlanára, azt a bank nem fogja átirni a fia ingatlanára...ez két különböző személy, két különböző jogállású ingatlan, hát a bankok ennyire nem kapkodnak ám... Ha a tulajnak van másik lakása, akkor erről szedje le a jelzálogjogot és utána fizess foglalót... simán beleragadhatsz ebbe az ügyletbe sok hónapra...itt észnék kell lenni, csak te veszithetsz... de kérdezz meg ügyvédet.
2016. szept. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen ez nekem sem tetszik, nagyon nem. Nem is értem az eladó hogy gondolja. De azt mondja csak akkor akarja elindítani a hitel átvitelét a másik házra amikor erre már van komoly vevő, mert annak is vannak költségei stb.
2016. szept. 5. 19:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Maximum úgy mennék bele ha a foglaló ügyvédi letétbe megy és így nem abból àllja a banki költségeit. Ìgy ha nem sikerül a terve te az ügyvédtől visdzakapod a foglalód, és ha nem is adja a kétszeresét, pénzt nem buksz, csak időt.
2016. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Ez egy teljesen bevett banki eljárás, amiről írsz. Ezzel képben vannak a bankban és az ügyvéd is jó esetben. Minden bizonnyal nem úgy akarja beterhelni a fia ingatlanját, hogy az nem tud róla, ezt ne gondolja már senki. Akinek van egy csöpp esze, az utána jár ennek már eladás előtt. Az egyetlen problémás dolog az új ingatlan fedezi-e a jelzálogot. Azt pedig egy egyszerű előzetes hitelbírálattal ki lehet deríteni. Én ezt kifizetném, ha érdekel az ingatlan. Ha nem jön össze akkor sincs nagy bukó. Ennek az árát bankja válogatja 10-30E HUF.
2016. szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!