Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi ház vásárláskor kinek...

Családi ház vásárláskor kinek a dolga a szennyvíz elszállíttatása?

Figyelt kérdés
Én vagyok a vevő és kifogásolom kissé hogy az eladó nem akarja a derítőt kiszippantatni. Úgy érzem hogy nem az én dolgom, költségem. Azt állítja hogy 8 évig nem volt vele baj és szerinte ezután sem lesz. Ebbe nem nyugszom bele, hiszen az adas-vételi szerződés is leírja:" Per és tehermentes ingatlant kíván a vevő átvenni." Kinek mi erről a véleménye?

2016. szept. 6. 10:58
 1/10 anonim válasza:
90%
Ilyenre nincs jogszabály, maximum alku tárgya lehet, hogy 50-100 ezerrel kevesebbet kívànsz fizetni, ha neked kell elszállíttatni. De őt erre kötelezni nem lehet. A szerződésbe mindent bele kell manapság írni, még a csapokat, villanykapcsolókat is (sajnos tapasztalat)
2016. szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
És majd, ha nálatok megtelik akkor is visszahívod, hogy ugyan szippantassa már ki? Ennyire nem kellene szarrágónak lenni. Ha nem csatornázott házat vesz az ember benne van a pakliban, hogy azt szippantatni kell néha. Ha most éppen nincs csurig, semmi okod nincs pattogni a dolgon. Én is most vettem házat, derítővel. Bele se néztem, ha megtelik kiszippantatom ennyi.
2016. szept. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
...és ha csurig van? Kicsit túl lihegted a dolgot. ;) Illetve nem rágni kívánom a szart, hanem elvitetni azt amit ő termelt...kb. 20 ezer körül vinnék el. Te benyelnéd ezek szerint. De jó a gazdagoknak! :)
2016. szept. 6. 11:59
 4/10 kovpet ***** válasza:
72%
Gazdagok? Bocs, de ki is vesz épp családi házat? :)
2016. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hitelre... Én kérek elnézést! :D
2016. szept. 6. 15:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
túlzásnak érzem én is, füvet ne nyírja le előtte?
2016. szept. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kifizetted már?

Ha igen, akkor a tied a szar is.

Ha nem, akkor alkudozhatsz.

2016. szept. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
És az ajtó zsanérokat is meg kellene olajoztatni vele, mielőtt elmegy...
2016. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha azt számolod le a vétekárból, hogy pl. nincs bent a csatorna vagy a gáz, az rendben van, ha az eladó ezt elfogadja. De szippantás?
2016. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehetnél kicsit megértőbb is, kérdező. Mi van, ha az eladó panelba költözik? Ott hova tegye azt a sok szart, ha elszállíttatja? :-))
2016. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!