Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért éri meg valakinek...

Miért éri meg valakinek teljesen felújított lakást eladni?

Figyelt kérdés

Mért érdemes bajlódni a felújítással, ami ugye nem kevés költség is, ha utána úgysem akar bent lakni az illető, hanem eladja?

Most a neten találtam egy eladó garzont és teljesen fel van újítva, de tényleg szuperul néz ki, én meg furán nézek h ezt minek eladás előtt? Vagy akkor mért nem adja inkább ki ha már felújította?



2016. szept. 27. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem mindenki csináltatja mással a felújítást. Lehet vett olcsón egy lepukkant lakást és maga csinálgatott meg mindent. Aki kicsit ért ilyesmihez az meg csinálja maga a glettelést festést burkolást laminált lerakást. És esetleg bármit. Csak anyagárba kerül a felújítás és fog eladáson pár millát.
2016. szept. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Mert felújított állapotában sokkal többet ér az ingatlan még úgy is, hogy bőven fedezi a felújítás költségeit.
2016. szept. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Ennyi erővel azt is kérdezhetnèd, hogy miért épít valaki egy házat, ha utána nem akar benne lakni, hanem csak eladja.


A válasz: profitért!

2016. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, csak nekem pl. ez olyan bizonytalannak tűnik, mert ha mondjuk valaki vesz egy lepukkadt lakást mi a garancia hogy tényleg megéri kipofozni és el tudja adni annyival drágábban h profitja is legyen rajt?
2016. szept. 27. 12:03
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Általában nem éri meg felújítani eladásra, mert nem árazódik be az állapot javulás 100%-ban, kivéve, ha:

- Az illető maga csinálja.

- A látszatra optimalizál, tehát vezetékeket nem cserél, járólapot nem alapozza rendesen, stb., csak amit látsz.

2016. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom h tudnak vele "spórolni" is a felújítás során, de ez a lakás nagyon jól néz ki pl. spéci konyhabútor, beépített konyhai gépek stb.
2016. szept. 27. 17:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha hiszed, ha nem, van ebben profit.


Rokonomék pl. 9 millióért vettek egy panelt. szépen kipofozták, mindent maguk csináltak. Ha eladnák, jelenleg kb. 16 milliót érne. A belefektetett pénz ennél pármillióval kevesebb :) Aki szeret ilyesmivel foglalkozni és megvan rá az ideje, annak teljesen jó üzlet.


És nem feltétlen fusimunkából áll. Minden felújításkor a szakemberek díja a legnagyobb költség. Magát az alapanyagot meglehetősen olcsón be lehet szerezni, főleg ha az ember leárazásokkor, nagy tételben vásárol be. Ha szakmabeli vagy vagy értesz hozzá, akkor rengeteg pénzt megspórolsz.


Nem beszélve arról, hogy a felújított ház/lakás mindig látszatra is pár millióval többért kínálható, mint a belefektetett pénz. Ez rajta a haszon.

2016. szept. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!