Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért veszik meg a panellakáso...

Miért veszik meg a panellakásokat a 3 évvel ezelőtti ár duplájáért is?

Figyelt kérdés
2016. szept. 27. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Mert rá vannak kényszerülve.
2016. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezt kifejtenéd bővebben? Nem értem.

Valaki pisztolyt fog a vevőre h vegyen panelt?

2016. szept. 27. 16:29
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

#2: Azért nem érted mert nincs élettapasztalatod!

Ha nincs más lehetőség, és panelt akar valaki akkor megveszi drágábban is. Legtöbben nem az árát nézik meg az állapotát hanem azt hogy városközpontba legyen, vagy legalábbis jó környéken.

Legtöbben családot lapítanak, jön a gyerek, dolgozik apa...így nem fog kertes házat venni valamelyik külvárosi utcába hanem inkább panelt.

Meg rettentő sok idős is költözik panelba mikor már érzik hogy nincs erejük kertes házhoz.

2016. szept. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A telek/kertes házas környezet bent a városban irreálisan drága,azt 1 kétkezi munkavállaló munkabérből vagy 1 becsületes vállalkozó azt kitermelni képtelen. Ezt követi téglaház,és majd a panel,az árak rangsorában.

Mivel még így is ez a legkedvezőbb árfekvés,valamint a fűtési kiadások is csökkentek,így lehet az hogy a panel ára többszörözött,és a kereslet kínálat elve alapján felkúsztak az árak.

Egyébként a CSOK és a vele adott alacsony kamatok előnye azonnal széthullik,ha kedves kormányunk felviszi a jegybanki alapkamatot,mert akkor1 újabb devizahiteles" nem fizetős adós réteg keletkezik.Ez ismét lenyomja a lakáspiacot,és örvényként ismét lehúzza/generálja és értékcsökkenést okoz az ingatlanokban,,vele együtt az eladhatatlan lakásokkal.

Szóval kivan ezt találva,..mind a bankok,mind a jegybank részéről.

2016. szept. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nomeg nem csak a panel ára ment fel a duplájára, hanem az összes belvárosi lakás. Ezekből még mindig a panel a legolcsóbb.
2016. szept. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3.-nak: Van élettapasztalatom, épp ezért eladtuk a panellakást jó áron és vettünk egy kertes házat BP mellett.

Mert ugye ha sokan vesznek panelt, az nyilván azt jelenti h sokan is adnak el. :)

Most a kertes házak már ár-érték arányban jobban megéri.

2016. szept. 28. 08:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert arányosan a többi ingatlan ára is felment és a panel még mindig olcsónak számít. Az, hogy melyik ér többet: panel jó helyen, vagy kertes ház agglomerációban az attól függ, hogy a lakójának mik az elsődleges szempontjai.
2016. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért ugye tudjátok,hogy nem csak panel és kertes ház létezik? Egyébként én sem értem, hogy a külvárosi panelekért hogy kérhetnek el annyit, mint a sokkal bentebb fekvő (de nem belvárosi) téglalakásokért.
2016. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi azért vettünk panelt, mert még mindíg olcsóbb, mint venni 20 milláért egy Pest melletti kisvárosi feljújításra szoruló kertesházat. Honnan kocsival is reggel 30-50 perc a városba jutás a dugó miatt. Aztán azért adjak ki +10 milliót hogy kevesebbet érjen az életem miért? Kelhetek korábban, később érhetek haza, fizethetem a sok üzemanyag, és/vagy bérletek árát, de ceerébe évente kétszer használom ki azt hogy van telkem. Köszi +10 millióért nekem ez nem kell.
2016. okt. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tehát ha lenne 20 millióm, vennék pesten panelt 10-13 milláért, vennék egy szép autót belőle és maradna még egy jó 4-5 millám a kert-fétis kiélésére abban az esetbe ha nagyon rámjönne a kertészkedés, bográcsolgatás. Így vennék egy Pesttől 20-40 km-re lévű üres, külterületi telket, dobnék rá egy 400.E forintos faházat (eső ellen védjen) azt jól van. Van lakásom is kocsim is, és ha nagyon elegem van mindenből és mindenkiből leugorhatok a kertembe szalonázni egyet.
2016. okt. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!