Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki a tököm tudja kifizetni a...

Ki a tököm tudja kifizetni a mai albérlet és lakásárakat?

Figyelt kérdés

Egy lepukkant garzon bérlése többe kerül, mint egy jó havi fizetés. Saját lakást venni esély sincsen hitel nélkül. Aki meg Magyarországon hitelt vesz fel az előbb-utóbb úgy is utcára kerül.


Tehát akkor most mindenki a mamahotelben lesz, ameddig el nem patkolnak a szülök, és jó esetben nem hagynak maguk után adósságokat?


Vagy mi a jövő?



2016. okt. 6. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
84%
mindenki aki alberletben lakik vagy lakast vesz.
2016. okt. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
100%
Vagy túl igényes vagy, vagy rossz környéken nézelődsz. De mivel rengetegen laknak albérletben, kissé hiteltelennek tűnik a teóriád.
2016. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:

Tudod te hány magyar lakik itthon albérletben?

Tudod te hány magyar vesz itthon lakást?

Hát nem sok!


Nyugodtan meg lehet nézni a földhivatalban, hogy mekkora a külföldi-magyar tulajdon aránya a fővárosban. 80%-20%. Tehát 100 budapesti ingatlanból 80-an külföldi tulajdonban van. A devizahitelezés előtt ez az arány 50% volt.

Akik albérletben laknak. pl. egyetemisták. Öten-hatan vesznek ki egy kis lepukkant panel garzont, úgy hogy mindegyikük dolgozik az egyetem mellett.

2016. okt. 6. 22:33
 4/66 A kérdező kommentje:
Hogy sokan laknak albérletben. Persze csak nem egyedül. De ezzel az erővel a legdrágább luxus lakást is ki lehet bérelni, csak nem egyedül laksz benne, hanem 30-an.
2016. okt. 6. 22:35
 5/66 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam részéről ugyan egyetemista vagyok, és ketten lakunk egy albiban, de kb egy tucat példát tudnék mondani csak a saját ismertségi körömben arra is, hogy egyedül fizeti valaki az albérletet.

Mondom, lehet hogy más körökben mozogsz, lehet hogy sok a túlárazott albérlet, de reális igényekkel rengetegen megoldják az albérletet. Akár egyedül, akár egy-két lakótárssal, nyilván az igényektől és bevételtől függően.

2016. okt. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim válasza:
100%
Igazából, csak a fővárosban ilyen a durva a helyzet. Ismerőseim pl. 30 ezer + rezsit fizetnek havonta (külön-külön 1-1 albérlet). Ezek mondjuk egyszobás lakások, nincs külön kiépített konyha, de teljesen tűrhető, mert nem egy lyuk. Pláne ennyi pénzért.
2016. okt. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:

Most ezt az apuci anyuci vesz nekem lakást, kocsit meg fizeti az albit szerintem hagyjuk.


Azért túl sok egyetemista nem lehet az országban, aki egyedül fizeti az albérletet.

Kereshet kb 60-70 ezret, ha mondjuk egy nagyon keresett szakmája van. pl. infós, és abban is valami speci.

A legolcsóbb albérlet kb 150 ezertől kezdődnek + 2 havi kaució. Tehát egy fél milliót a 60 ezres fizuból kapásból le kell perkálni.

De utána se tudja fizetni hiszen 150>60. És akkor még egy szendvicset se vett.

2016. okt. 6. 22:51
 8/66 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocsi, azt elfelejtettem írni, hogy az ismerőseim, akik egyedül élnek albérletben, csak az egyikük egyetemista, a többiek már végeztek. Mindenesetre pályakezdőként sikerült megoldaniuk.

Ja, és két kivétellel vidékiek, Pesten azért persze hogy drágább a dolog.

2016. okt. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:

Persze nyilván Budapestről beszélek. A vidéket nem ismerem, de szerintem jobb lehet a helyzet. Nem sokkal alacsonyabbak a bérek, viszont az ingatlanok ára/albérletek sokkal olcsóbb.


Itt pesten egyszerűen bevásárolta magát a külföldi nagytőke/spekuláns tője/maffia. Egész utcákat vásároltak föl, és most ezerrel megy a kartell. A mi házunkban is már csak ketten vagyunk tulajok. Mindenki albérletes.

2016. okt. 6. 22:55
 10/66 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom, hogy milyen körökben mozogsz, de aki tanult rendesen, szerzett diplomát, annak nincs olyan gondja, hogy kifizessen 100 ezres albérletet. Ahol én lakom, budai zöldövezet, hegyvidék, két szobás 50nm-ért kérnek 100 ezret. A felettem lakó homoszexuálisok fizetik az albérletet, autót tartanak fent, és csak egyikük dolgozik.


Összegezve, aki gondolt a jövőre, és megfelelő végzettséget szerzett, ezáltal kapott megfelelően fizető állást, annak mindez nem jelent gondot.


Úgy tűnik, hogy te mérges vagy a világra, amiért neked nem jött be az élet, de valójában mérges csak magadra lehetsz.

2016. okt. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!