Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 22 évesen hitelt akarok...

22 évesen hitelt akarok felvenni lakásra. Mindenki órültségnek tartja, miért?

Figyelt kérdés
Ha albérletbe megyek minek fizessek havi 60-70 ezret olyanért ami sosolem lesz az enyém ? Tetszik egy kis kertes ház 50m2 kis kerttel. Nemértem miért lenne hülyeség ? 8 millió Forint lenne a hitelösszeg.
2016. okt. 15. 05:26
1 2
 1/16 anonim válasza:
46%
Ha jol kereso allasod van es magasan kepzett vagy akkor mehet. Ha gyari munkas vagy napi 16 oraban akkor ne.
2016. okt. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

1. Hitelt csak akkor kapsz, ha megfelelö kereseted van, illetve van valaki, aki kezességet vállal a hiteledre.


2. Ilyen fiatalon még nem tudhatod, hogy késöbb hol akarsz élni, ezért nem túl okos dolog fix helyre lekötni magad egy házzal.


3. Egy "kis" ház nem igazán elég egy családnak, és ha késöbb nagyobb kellene, nem egyszerü megoldani a váltást.


4. Egy házra nemcsak hitelköltségek vannak, hanem egy csomó egyéb is, ami miatt jóval többe (inkább duplájába) kerül, mint egy albérlet.


5. Egyelöre a helyedben nem vennék fel hitelt (eltekintve attól, hogy egyáltalán kapnál-e), hanem keresnék egy kis (tényleg kicsi) olcsóbb albérletet, és közben spórolnék késöbbre.


6. Ha már megvan a többé-kevésbé biztos hely, ahol sok évig vagy életed végéig élni akarsz, akkor érdemes ingatlant venni, elöbb nem.

2016. okt. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ne vegyél fel. Nagyon hamar változik minden, bármikor megszűnik a munkád is. A sok deviza hiteles is ilyenbe bukott bele. Amikor felvették minden szép és jó volt, csak nagyon gyorsan változtak a játékszabályok. Egy kapura játszották utána már csak. ÖNGÓL lett belőle.
2016. okt. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem célszerű egyedül nekikezdeni, még ha jó is a fizetés.

A stabil párkapcsolat és két kereset nagyon megkönnyít mindent. Nem érdemes tartalék nélkül nekikezdeni, hogy a munkanélküli időszakban is tudjatok fizetni. Én erre minimum fél évi részletre + rezsire elegendő pénzt ajánlanék. Akkora házat érdemes venni, amekkora családot terveztek. Ha ilyen kicsi a ház, akkor ott már két gyerek is nagyon szűkösen férne el, de ha egy elég akkor jó.

Végül pedig biztosan nem indulnék neki nulla önerővel, tehát a tartalék mellé az önerőre is félretennék, ami nálam minimum 20% lenne. Azt mondom hogy olyan 5 évig még gyűjtenék erre, mielőtt belevágnék. Azt se felejtsd el, hogy az a nyolcmillió sosem nyolcmillió, ott az illeték és az elmaradhatatlan javítgatások, felújítások amik egy használt házzal járnak.

2016. okt. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Sok igen fontos dolgot nem említettél, pl mióta van munkaviszonyod, mennyi a jövedelmed, mennyi a megtakarításod, tehát mennyi lenne az önerőd ehhez a 8M Ft hitelhez?


Nem állítom, hogy minden esetben rossz döntés 22 évesen ingatlant venni, de csak olyat szabad megvenni, ami később könnyen eladható/kiadható, mivel még az életed bárhogy alakulhat és nem érdemes röghöz kötnöd magad, vagy ha olyan a munkád, olyan az élethelyzeted, hogy totál biztos vagy benne, nem fogsz elköltözni hosszabb távon máshová.

2016. okt. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék kis lakást mert nem szeretnék gyereket. És azért vagyok könnyebb helyzetben van mert épitőiparban dolgozok és sok mindent meg tudok csinálni magamnak. Olyan hiteleket láttam hogy fix törlesztőrészlet. Abban mi a nem jó ? Szerintem havi 50-55 ezer Forint egy lakásért nem sok egy albérlet is annyi. Tudom van rezsi de kis lakásnál nem annyira vészes. És sajnos Magyarországon nem lehet sokat félrerakni hiába gyűjtök 5 évig. Mindig van kiadás. Köszönöm a válaszokat,bár azt sajnálom hogy 4 kommentből egy olyan sem volt hogy vágj bele. De ezt az 50 ezer forintot havonta ezt most is kiadom ha otthon lakok ha nem. Akkor inkább a sajátomra költeném
2016. okt. 15. 11:04
 7/16 A kérdező kommentje:
4 éve van munkaviszonyom. Megtakaritásom nem sok van mert autót vettem ami 1 milliót ér ha eladom.
2016. okt. 15. 11:05
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

Ha így is döntesz, a tartalékról semmiképp ne mondj le. Más úgy belevágni egyedül, hogy nincs semmid az aktuális fizetésen túl, vagy van egymilliód lekötve. Így csak magadra számíthatsz.

Sok sikert!

2016. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Megfelelő mértékű önerő nélkül nem fogsz lakáshitelt kapni, mert törvény szerint egy ingatlanra maximum az értéke 80%-át terhelhetik rá lakáshitelként, de vidéki családi házaknál sokkal jellemzőbb a 30-40%-os önerő igény a bankok részéről.

A fentieket csak banki szempontból írom, hogy tisztán láss, a többire inkább nem reagálnék.

Mivel Otthon élsz még, egy javaslatom azért lenne. Indíts 2-3 db 20.000Ft-os Lakástakarékot és ha ezt tudod fizetni 4 évig, akkor egyrészt megtapasztalod, milyen havonta ekkora terhet vállalni, másrészt meglesz a szükséges önerőd is, így sokkal kisebb hitellel tudsz majd házat venni 26 évesen.

2016. okt. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Jó volt ez a 20 ezer forintos megtakarítás de nekem nem kell bemutatni milyn Ennyi pénzt vállalni mert a havi kiadásom most is 60 ezer Forint.
2016. okt. 15. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!