Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha lakast szeretnek venni...

Ha lakast szeretnek venni hitelbol akkor milyen plusz koltsegek merulhetnek fel? Es kb mennyi is lesz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az ertek becslore a banktol ahonnan felvennem a hitelt. Gondolom lesz kozjegyzo is .Ugyved? Esetleg tulajdoni lap kikeresei es penz?

2016. nov. 2. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek 1000 meg 1 dologtól függhetnek, mondjuk leginkább az ingatlan àràtól.

De a legnagyobb "költség" talán az önerô!

2016. nov. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdoni lap kikérés meg ilyenek az pár ezer forint, az értékbecslést meg a közjegyzői díjat nekem simán elengedték, az nem fáj olyan nagyon. Ami igen, az a 4% amit be kell csengess a NAVnak járuléknak, hogy rohadnának meg amikor az adózott pénzemet költöm.
2016. nov. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az en bankomnal ahol felvennem sajnos nem engedik el az ertekbecslest meg hasonlokat. A NAV-nak mikor kell befizetni a hazvasarlas elott vagy miutan megkaptam a hitelt es megvan a haz is?
2016. nov. 3. 09:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik bank az, amelyik most nem téríti vissza, vagy nem engedi el az induló költségeket? (Én csak Takszövöknél hallottam ilyesmit, meg a Fundamentánál.)
2016. nov. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Erste bank nem engedi el. Azt viszont nem tudom h vissza adja e. Ha vissza is adja akkor az a hitelen felul kapnam pluszba ?
2016. nov. 3. 10:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ERSTE az összes induló költséget visszaadja, illetve elengedi, tehát visszakapod az ÉB díját és a közjegyzői díjat is, elengedi a folyósítási jutalékot is.

Van olyan közvetítő cég, ahol az ügyfél kap 30.000Ft-ot ajándékba az Erste-től, ha rajta keresztül igényeled a hitelt. (Ilyen helyen dolgozom, azért tudom biztosan.)

2016. nov. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom szepen a segitseged.
2016. nov. 3. 11:13
 8/10 xswerdy ***** válasza:
50%

Igen, sok esetben érdemes lehet hitelközvetítővel beszélni. Nekem is az jött ki, hogy a saját bankom adja a legjobb feltételeket, de a közvetítőnek még voltak plusz kedvezményei, amit direktben nem kapok meg.


Egyébként a bank ondiciós listája határozza meg, hogy mit kell fizetned a hitel felvételekor. Ezek egy része a banktól független költség (pl. tulajdoni lap, közjegyző, értékbecslő), de szokott lenni egy egyszeri folyósítási/hitelbírálati díj is. De a most zajló bankok közötti verseny eredményeképpen ezeket általában mindenki elengedi (illetve átvállalja).

2016. nov. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is az Erstetől vettünk fel hitelt pár hónapja, és elengedték az értékbecslőt és a folyósítási jutalékot meg még nem is tudom már mit.

Plusz költségek:

tulajdoni lap 1000 Ft - nem hiteles

ügyvéd 1-2%

Földhivatalban jelzálog törlés (ha az eladónak van hitel a lakáson) 6600 Ft, ezt az eladó fizeti, de nekem kellett kérnem rá 10 ezer Ft-ért gyorsítást mert kifutottunk volna az időből

Földhivatalban a hitelező bank jelzálogjogának bejegyzése 12600 ft

lakásbiztosítás kb 15-20 ezer ft / év (enélkül nincs hitel)

az Erste 2 tulajdoni lap lekérdezést ingyen ad (ebből 1-et a hitel felvételekor, 1-et a hitel utalása előtt (ilyenkor azt ellenőrzik, hogy a Földhivatal bejegyezte-e a bank jelzálogjogát), ha ezen kívül kell még lekérni tulajdoni lapot (hitelest) az plusz 3600 Ft azt hiszem

NAV illeték 4%, de vannak kedvezmények, illetve részletfizetésre lehetőség, ezt kb a lakás átvétele után 2-3 hónappal küldik

2016. nov. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédet nekem sikerült 0.5%ra lealkudni igaz majd 40M volt az ingatlan. Esetleg érdemes több ügyvédet is felhívni.
2016. nov. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!