Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek egy 21,9 M -ért...

Szerintetek egy 21,9 M -ért meghirdetett lakás árából mennyit lehet alkudni manapság? (BP,7. ker)

Figyelt kérdés
Nekem max 20-am volna rá, az van írva, hogy irányár.

2016. nov. 20. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha egyben kicsengeted, akkor jó esély van rá, hogy odaadja annyiért. 10% az teljesen reális mérték alku esetén. Főleg ha jelezve van hogy az ár irányár.

Persze, ez nem jelenti azt, hogy oda is kell adnia, ez tisztán az eladón (és a körülményein) múlik. Van aki ilyen esetben még 400K-ra is húzza a száját, van akinek az is belefér, ha 18-at lepakolsz neki egyben érte, legalább túl van az egész házeladási hercehurcán és van pénze. Sok minden függvénye a dolog, de egyáltalán nem elrugaszkodott ajánlat kápé esetén a 20 milla.

Esetleg beígérhetsz neki 19,5M-t, hogy 20 millád van összesen és ugye vannak ügyvédi meg egyéb költségek is, és ő ezt még feltornázhatja kerek 20-ra, és akkor öröm és bódottá mindenkinek. Ha belemegy. Próba szerencse.

2016. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ! akkor nem fogok félni beajánlani 19,5-20 közötti összeget :)
2016. nov. 20. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem rég vettem lakást. 22,5-ért volt meghirdetve, 22m-ért vettem meg. Így is mázlim volt vele mert rengetegen érdeklődtek, nem akartam az ajánlattétel miatt elbukni. fél milliót még biztos alkudhattam volna, de nem érdekelt annyira.
2016. nov. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az előzőnek, minden attól függ, mennyire árazta be reálisan az eladó a lakását.

Ha reális az, akkor nagyobb az érdeklődés, kisebb az alku lehetősége. Irreális ár esetén mindez fordítva igaz.

Gondolom nézegettél sok hirdetést, ami alapján benned is kialakult egy kép mindezzel kapcsolatban.

Mindenesetre mindenképp érdemes bepróbálkozni, legfeljebb azt mondják, hogy annyiért nem adják oda. Vagy kivárnak még egy darabig, hátha lesz jobb ajánlatuk, bár azt sem lehet tudni, az eladónak mennyire s.o.s. az eladás.

2016. nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20 milla kápéval erre érdemes ajánlatot tenni. Csak egyértelműen mondd meg neki, hogy neked ennyid van, és kész, ne mondjon 500 ezerrel többet, mert neked annyid nincs. Attól függ, hogy a tulaj hamar tul akar-e lenni az egészen, hogy van-e 50 érdeklődő a lakásra, hogy van-e készpénzes vevő sok, hogy neki szüksége van-e gyorsan a pénzre, vagy ráér fél évig huzakodni rajta, stb. Ajánlatot tenned érdemes, a többi kiderül.
2016. nov. 22. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha nincs rajtad kívül érdeklődő, akkor belátható időn belüli fizetéssel 20-ra le tudod alkudni
2016. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tettèl àrajánlatot? Sikerült? :)
2016. nov. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!