Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan alakulhatnak majd a...

Hogyan alakulhatnak majd a lakásárak, valamint ezekkel az "adottságokkal" milyen kedvezményeket vehetek igénybe?

Figyelt kérdés

23 éves Egyetemistaként gondolkozok lakás vásárláson, szülői segítséggel. A I, II, V, VI, VII, XI, XII kerületek jönnének szóba, nagyjából 15 millióig lenne rá keret, és azért 27 négyzetméternél nagyobbra pályáznék. Akad pár ilyen amennyire neten utánanéztem, persze nem rengeteg.

Kérdésem első fele az lenne, hogy mit gondoltok az elkövetkezendő 1 évben, hogyan alakulnak majd a lakásárak a fent említett környéken, az említett kategóriában.

A másik része a kérdésemnek arra vonatkozik, hogy a lakás vételi áron, meg felújítási és berendezési költségeken kívül milyen egyéb kiadások várhatóak, illetve, hogy nekem milyen kedvezmény jár esetleg. (CSOK-ot hagyjuk ki kérem). Amennyire én tudom ügyvéd, aki jegyzi, valamint vagyonszerzési illeték, ami az ár 2%, theát a 15M esetén 300ezer amit én első lakástulajdonos létemre fizethetnék 12 hónapos részletekben.

Előre is köszönök minden segítséget,.



2016. nov. 21. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

A vásárlással járó költségeket nagyjából össze is foglaltad! :) Ennyi.

A lakás árak egy-két éven belül tuti esni fognak, kipukkant már a buborék, és megnyugodott a piac. Ráadásul aki beparázott a befektetéseinek biztonsága miatt, és minden pénzét elköltötte, mindegy milyen kotu, csak ingatlan legyen, azok már kiköltekeztek! És már nem bírja tartani magát sokáig ez az eszetlen ár.

Én azt javasolnám, ha teheted, és nem muszáj mindenképpen most vásárolnod, várj vele még egy-két évet. Tuti jobbat kapsz ugyanazért a pénzért.

Persze arra figyelj, hogy ha már most megvan a pénzed, ne veszítsen az értékéből.


De az már egy másik történet. :)

2016. nov. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem fognak esni a lakásárak. Azokon a részeken, amelyeket bejelöltél a kérdésedben, még nőni is fognak. 15 millióból nagy lakást nem fogsz tudni venni, ha szerencséd van, akkor 40 nm körüli, teljes felujitást igénylő lakást kaphatsz...
2016. nov. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Mivel ezek a kerületek amiket felsoroltál Budapest legfrekventáltabb és legkeresettebb kerületei, a lakásárak is ezekben a legmagasabbak, én nagyobb árcsökkenésre nem számítanék a helyedben, főleg nem 1 éven belül.

Ahhoz hogy csökkenjenek az árak Budapest legkeresettebb kerületeiben, ahhoz nagyobb gazdasági visszaesésnek kellene bekövetkeznie.

Maximum a növekedés áll meg vagy lassul a mértéke (ahogy ez történt is az elmúlt fél évben).

2016. nov. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem pedig csökkenni fognak, csak a mikor a kérdés. A mostani árak tarthatatlan és nonszenszek ezekhez a fizetésekhez, és a befeketetők pénze is elfogy egyszer..Zuglóban olyan lepukkant lakást láttam most 30 millióért, ki az az őrült aki megveszi? Most a brókerbotrányok, csok miatt nőttek meg az árak, meg a folyamatos reklám miatt az inatlanosok részéről.. Ez az én véleményem.
2016. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Előzőnek. Sajnos tájékozatlan vagy az ingatlanpiacon. Ez egy elég sajátos ágazat, vagy minek nevezzem. Minden ingatlanos, aki elég régóta van a szakmában, az tudja, hogy 15-18 évenként óriási árugrások vannak. Ilyen volt 1987-89 körül, ilyen volt 1998-2000 tájékán, és ilyen tart most is. Ezekben az árugrásos időszakokban 100 százalékig el szokott menni a drágulás a lokáció szempontjából megfelelő helyeken. pl. XI. kerületben. 1987 tavaszán 850 ezerbe került egy kétszobás panel, aztán nagyon megugrott... 1999 tavaszán 4 millióba került egy kétszobás panel, aztán nagyon megugrott... 2014-ben 9 millába került egy kétszobás panel, most 18 milla a legolcsóbban kinált, a felujitott 21 milla. A közbenső időszakokban vannak ármozgások, néha-néha egy kicsit lefele is, de azért többnyire felfel, csak nem ugrásszerűen, hanem lassan kusznak felfele. Akármilyen furcsa, de nem köthetők ezek az árugrásos időszakok gazdasági fellendüléshez... A mostani helyzet ráadásul nem is gazdasági omlásos helyzet, legalábbis ingatlanos szempontból nem. Elég nagy összegek áramolnak haza a külföldön dolgozó százezrektől például... amelyek nemigen jelennek meg semmilyen jövedelmi statisztikában. Szóval éppen most ingatlanpiaci áresésre spekulálni elég nagy marhaság... A kedves kérdezőnek: ha van pénzed és lakást akarsz, akkor mielőbb vegyél, annál jobbat tudsz venni a nem túl sok pénzedért.
2016. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a budapesti lakásárakat más tényezők is mozgatják mint a vidékiekét, nem a brókerbotrány meg a csok (a brókerbotránynak ehhez mi köze?)

CSok nyilván felnyomja az árakat de az mindenhol.

Egyrészt a turizmus, a legjobb egyetemek, továbbtanulási lehetőségek, jobb munkalehetőségek és magasabb fizetés mint vidéken. Ezekben a tényezőkben nem lesz negatív változás, ráadásul az elmúlt években az agglomerációból visszaköltözők száma is nőtt. Ezek mind felfelé nyomják az árakat.

Olyan sincs szerintem h "elfogy a befektetők pénze". Igen, van akié elfogy, de van akinek az elkövetkező időkben fog összegyűlni annyi pénze h vegyen egy lakást befektetési céllal (pl. én), esetleg eddig le volt kötve a pénze és pár év múlva jár csak le stb.

Az nem számít, hogy szerintünk most túl vannak-e árazva a lakások vagy se, amíg lesz rá fizetőképes kereslet.

2016. nov. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! :)
2016. nov. 25. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!