Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 10 emeletesben élők, vagy...

10 emeletesben élők, vagy akik éltek 10 emeletesben? Vagy akik jobban értenek az ingatlanokhoz. Lehet néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Milyen hátrányai vannak? Milyen "érzés", hogy ennyi lakó van egy házban? Minden egyéb amit esetleg elmondanál ezzel kapcsolatban.


-----

A férjem is és én is családi házban nőttünk fel, ő kisvárosban(~4000fő) én egy nagy községben (~3500fő). Az igazi cél egy családi ház lenne, össze is jött volna, ha nem mentek volna fel így az ingatlanárak.

Évek óta egy 42nm-es tégla lakásban lakunk egy nagyvárosban (ahol dolgozunk is), 8 lakás van a házban, belvárosi (elég zajos).

Szeretnénk egy nagyobb lakásba költözni, mert hamarosan bővül a család.

Találtunk is egy nagyon jó panel lakást, bár felújítandó, a város egy "elitebb" részén, ahol azért sötétben ki lehet menni, sok orvos, tanár, egyetemista lakik arrafelé (a házban is), madárcsicsergés, stb., minden paraméter jó lenne, csak hát 10 emeletesben van. Erről pedig csak azt hallottuk eddig, hogy nem szabad beköltözni 10-esbe, túl sok lakás, magasabb ktg-ek, dugulás, stb.

66nm-es lakás, Kelet-Déli fekvésű, 1. emelet, loggia, közös ktg. 4500/hó, fűtés télen 20.000/hó kb, 1977-es építésű, szigetelt, a lakásban csak az ablakok vannak cserélve újra, minden egyéb eredeti a '70-es évekből, eddig albérlők lakták.



2016. dec. 10. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden, de tényleg minden a szomszédokon múlik. Ha kifogsz pár nyugdíjast, aranyéleted lesz, ha egyetemistákat/oroszokat/cigányokat/őrjöngőket/stb, akkor mindennap sírógörcs.
2016. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Laktam albérletben újabb építésű négyemeletes panelban. (Mondjuk rendszerváltás után épült kábé). Ne tudd meg, minden áthallatszik. Felettünk egy p**a iszonyúan ordított a gyerekkel, meg verte, a gyerek rohangált, a gyerekszoba ajta nyikorgott. Mellettem lévő szobában a másik lakásban egy nápolyi masztiff aludt, hallottam, hogy horkol. (mindig ott aludt). Alattunk minden szerdán éjjel fél tizenegykor centrifugált a mosógép, nem is a szobám alatt/mellett volt a fürdőszoba, de az ágyamból hallgattam. Szintén alattunk a kakukkos óra minden órában annyit ütött, ahány óra volt. Éjfélkor tizenkettőt... Kimaradt valami? Ja, egyszer a wc-ben iszonyú jó pogácsai llat volt, mert valamelyik szomszéd sütött. Ez pozitív élményként maradt meg. Én egy csúsztatott zsalus (beton+tégla) építésű házban nőttem fel és élek, a hangszigetelés a téglával vetekszik. Szóval.

Az emberi tényezővel nem tudsz mit kezdeni. Nálunk 14 lakás van, öt éve beköltözött egy házaspár, akiknek furcsa szokásai vannak, átrendezik a szemetet a kukában, hogy le lehessen csukni a tetejét, lemossák a szelektív szemetest a ház előtt, összegyűjtik a környék összes szemetét a mi kukánkban, de az enyém már nem fér bele, beleértve a fél fa lombkoronáját, amit kivágtak a játszótéren... és ezek fehér magyar nyugdíjasok (és tovább is van). Kicsit kivan, ami kivan, bocs a panaszkodásért. Aki eladja, úgyis azt mondja, hogy rendesek a szomszédok, mert ő el akarja adni, nem titeket elijeszteni.

Szóval ti, kertes ház, kistelepülés után nem fogjátok szeretni a panelt.

Maga, amit a lakásról leírtál, jó (fekvés, stb).

Nézzetek szét árverésen, hátha. Google, árverés, találatok.

2016. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
20 évet éltem 8. emeleten. A legrosszabb rémálmomba se jöjjön elő. 40 családból mindig lesz egy hallgatózó nyugdíjas, egy kötözködő semmi sem jó én mindent jobban tudok értelmiségi, egy üvöltöző család 3 idióta kölökkel, egy kutyás akit nem érdekel senki a kutyáját a lépcsőházajtó mellett kakáltatja mert nincs ideje távolabb vinni, egy alkoholista aki kilakoltatás előtt áll. A többiek meg kb. magukra csukják az ajtót. A lépcsőház koszos, mert nincs pénz a kifestésre, a lift büdös. Egy normális lakógyűlést sem lehet összehozni.
2016. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jövök ellenpéldának. Most élek a negyedik 10emeletes panelban.Idáig egyik helyen sem volt szomszédzaj. Ez a leghangosabb lakás az eddigiek közül Hetente-kéthetente hallom, hogy az alattunk lakó beszélget, kéthavonta egyszer a felettünk lakó idős házaspár házibulizik éjszakába nyúlóan. Éjfélkor még énekelnek. De max. ennyi amit a szomszédokból lehet hallani. Meg hetente egyszer-kétszer a folyosói "lakógyűlés" Nagyon jó lakóközösség jött össze a folyosón, néha összefutnak/összefutunk többen, és leállunk beszélgetni kicsit, ami behallatszódik a lakásokba.

Az előzőekben még ennyi sem volt.

Ennyi szerintem igazán kibírható Mondjuk nem tudom, hogy ezek a lépcsőházak alagútzsalusak vagy panelek-e.. Mert gondolom ez is befolyásolja a zajok átszűrődését a szomszédok milyenségén kívül.

Tehát nem lehet előre tudni milyen helyre költözöl. Talán a szomszédoktól, vagy közös képviselőtől kellene érdeklődni a lépcsőház lakóiról.

2016. dec. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xswerdy ***** válasza:
100%

a lakóközösség azért felmérhető már a lépcsőház alapján is. Ha kulturáltnak néz ki, akkor semmi baj nem várható. Persze nem lesz olyan csend, mint egy családi házban.


Az nem gond, hogy belső felújítás nem volt, legalább a saját stílusodra tudod megcsinálni. És a közös költség nagyon kedvező. A leírtak alapján jónak tűnik.

2016. dec. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10-esben bármi lehet, sok lakás, cserélődő lakók - hatványozottan nagyobb eséllyel több a hülye. Sok függ a környéktől, háztól. Közös képviselő egy kis mellékesért a legtöbb esetben mindent elmond.
2016. dec. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!