Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet lakást venni foglaló és...

Lehet lakást venni foglaló és előleg nélkül?

Figyelt kérdés
2 ingatlanfedezettel rendelkezünk, mivel nincs elég önerőnk, így vennénk fel hitelt, viszont nem tudunk foglalót illetve önerőt adni az eladónak. Fogunk tudni így lakást venni?

2017. jan. 7. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Én mikor az első lakásom vettem, akkor engem felvilágositott az ügyvédem.

EZ ÜZLET !!!

Ha én adok egy X összeget, akkor ők mit adnak cserébe?

Én csak néztem nem értettem, mert én is úgy tudtam hogy ilyen és olyan ürüggyel pénz kell adni. De mivel ezt nekem szépen elmondta , igy nem adtam én egy fillért se előre. Nem volt ebből semmi probléma.

2017. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A foglalo arra kell, hogy a lakast ne adjak el elotted 2 nappal olyannak, aki leteszi az arat keszpenzben, vagy ha megis, neked jarjon nemi kompenzacio. Az elado szemszogebol meg azert, hogy ne kelljen komolytalan vevojelolt miatt elkuldeni olyat, aki tenyleg megveszi.


Az eloleget en sem forsziroznam, de foglalo nelkul nagyon barati viszonyban kell lenni az eladoval. Mindamellett, ha azt a 10% foglalot sem tudjatok letenni, mibol fogjatok a hitelt fizetni?

2017. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Attól, hogy nincs kapásból egy millió forintunk, még van 2 viszonlag jól fizető állásunk, amiből a havi törlesztőt simán ki tudjuk fizetni úgy, hogy még félre is rakunk mellette. Jelenleg is többet rakunk félre havonta, mint amennyi a törlesztő lesz, de nem akarunk addig várni, míg összegyülne a foglaló, és másra kell a félrerakott pénzünk.

2017. jan. 7. 20:33
 4/7 xswerdy ***** válasza:
100%

Vettem már így lakást, pontosan a hitel miatt nem tudtam én sem foglalót adni (mert a bank nem hitelez olyan vételárrészt, ami már ki van fizetve). Az eladó elfogadta.


Ráadásul ingatlanos is volt az ügyletben, ők meg nagyon nem szeretik az ilyet, mert ők az első pénzmozgásból kapják a gázsijukat, és azt szeretik szerződéskötéskor kp. beszedni a foglalóból.

2017. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Így nehéz lesz vennetek, főleg mert elég nagy a kereslet a lakásokra manapság, és a hitelnek több hát átfutási ideje van, amíg akár a tulaj találhat másik vevőt is, hiszen mivel ti nem adtatok foglalót semmi nem garantálja neki h tényleg megveszitek a lakást. Szerencse kell hozzá.
2017. jan. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így adtuk el. Nem volt foglaló, meg előleg.

Elmondták kb ugyanezt mint te, és megértettük.


Szerintem fogsz tudni így venni, csak jelezd ezt a szándékodat az eladónak.

2017. jan. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mi is ebben reménykedünk, hogy lesz olyan eladó, aki ebbe belemegy. :)
2017. jan. 8. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!