Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az alábbiak közül hol a...

Az alábbiak közül hol a legolcsóbbak a lakások/házak? Szatmárnémeti, Nagyvárad, Marosvásárhely

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, hogy Pestről Erdélybe költözök, hogy később ott alapítsak majd családot, így küzdve a megszállás ellen. Ezen városok közül hol a legolcsóbbak az ingatlanok, illetve úgy összességében melyik a legélhetőbb? Nagyváraddal szimpatizálok leginkább, mert annak van a legjobb összeköttetése Pesttel (ahová időnként muszáj lenne ellátogatnom), illetve mégiscsak a határ mentén van. Jelenleg egy másfél szobás hetedik kerületi kis lakásom van, abból mit tudnék arra venni?
2017. jan. 19. 16:48
 1/5 anonim válasza:

Szatmárnémeti.

Közel van a magyar határhoz, nincsenek akkora konfliktusok a magyarok és a románok között, ráadásul elindult a fejlődés útján is.

2017. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 És a hasonló méretű anyaországi városokkal összehasonlítva (Nyíregy, Fehérvár, Kecskemét pl.) tudod esetleg milyen?


Illetve az ottani románság mennyire beszéli a magyart? Nyilván valamilyen szinten meg kellene tanulnom románul, de a a kezdeti időkben jól jönne azért, ha minél többet használhatnám a magyart. Azt tudom, hogy Marosvásárhelyen nagyjából semennyire nem tudnak magyarul a románok.

2017. febr. 26. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a jó összeköttetés annyira fontos szempont, Szatmárnémetit is nyugodtan választhatod. Mátészalkáig van autópálya, onnan már nem vészes a táv.
2017. febr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kicsit régi kérdés, de válaszolok.

Hétvégén voltam Erdélyben kirándulni, pont Szatmárnémetiben főképp, de voltunk Nagyváradon is. Marosvásárhelyet nem ismerem, így arról nem tudok nyilatkozni.

A két város közül Szatmárnémeti az olcsóbb. Tudom, mert én is pont érdeklődtem a kirándulás alatt a Tiszteletesasszonyunktól (ő szervezte a kirándulást + ő onnan származik), ő azt mondta 3 millió Forint körül vannak a normális garzon lakások, a rendes méretű lakások ennél többe kerülnek.

Nagyváradon így értelemszerűen jóval drágább az árak, az mégis csak nagyobb város.

Emiatt, ha az olcsóság számít, akkor egyértelműen Szatmárnémeti.

2017. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kint meg elég sok helyen magyarok voltak dolgozni is, stb. így annyira nem küzdöttünk a nyelv problémákkal, ha pedig mégse magyar volt a pincér, stb. mindig jött valaki egyből segíteni.
2017. aug. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!