Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 1983 körül nehéz volt önkormán...

1983 körül nehéz volt önkormányzati panellakáshoz jutnia egy 3 gyerekes családnak Budapesten?

Figyelt kérdés
Emlékszik rá valaki, hogy akkor hogy mentek a dolgok? Besétált az ember az önkormányzathoz, mutatta a 3 gyereket és kiutaltak neki határozatlan időre egy panellakást?
2017. febr. 4. 11:31
1 2
 1/12 Alain Delon ***** válasza:
69%
Így mehetett a dolog.
2017. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát bárki kapott, akinek volt legalább 3 gyereke, vagy lobbyzni kellett, csókosnak kellett lenni? Vagy szerencsésnek?
2017. febr. 4. 11:58
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Én 1985-ben kaptam a lakást. Eleve be kellett adni az igényt . Még 1 gyerek volt, amikor beadtuk. A várakozói listán bizonyos feltételekkel besoroltak. Amikor ránk került a sor, kaptunk címeket, de először csak 1 gyerekkel járó lakáshoz. Ezt visszamondtuk, mert útban volt a második.8 hónapos volt a második gyerek, amikor végre kaptunk két megtekinthető lakást. Az egyik használt volt, a másik akkor épült lakótelepen. Nekünk a jövedelmünk alapján 15200 forintot kellett befizetnünk. Most kevésnek tűnhet, de akkor számunkra igen sok volt.
2017. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

A házunkban volt olyan, akinek 3 gyereke volt és másfél szobást kapott. És volt olyan 3 gyerekes, aki 1+2 felest kapott. Figyelembe vették azt is, képes-e valaki a rezsit kifizetni gond nélkül.

2017. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Óh, elnézésedet kérem !

1975-ben történt az egész. Felületesen néztem az évszámot.

2017. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Akkor nem is volt önkormányzat, tanács volt.
2017. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Én egy kisvárosban laktam, óriási volt a korrupció. Ha meg is feleltél a feltételeknek, tejelni kellett az osztályvezetőnek rendesen. (Később országos hírű MSZP-s politikus lett belőle). Gondolom, ez máshol is így volt, csak diszkréten hallgatunk róla. Boríték nélkül semmit nem intéztek az akkori hivatalokban.
2017. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden tanácsi lakásosztály korrupt volt, mindenki ismerte a tarifákat. Az sem véletlen, hogy 1990 után is egy ilyen tisztviselőnő lett hírhedt a sikerdíjával. (Tocsikolás).
2017. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1983-ban már iszonyatos méretű korrupció volt ezen a téren. Lehetett tanácsi lakást kapni gyerek nélkül is, és lehet, hogy öt gyerekkel is csak husz négyzetmétert kaptál... ez a besétált az önkormányzathoz gyereket gusztáltatni és kapott érte lakást, ez a rossz vicc kategória, nem tudom hány éves vagy és ki mesélt neked ilyeneket...
2017. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szóval összefoglalva: lakás volt bőven, bementél, beadtad az igényedet. Aztán egy kávé mellett a hivatalon kívül elbeszélgettél az osztályvezetővel, és átadtál neki egy igen vastag borítékot (kb. a lakás ára még egyszer). Kiutaltak valamit, attól függően, hogy milyennek találták a boríték méterét. Aki csókos volt, annak az érdekében odaszóltak a hivatalba a pártházról és máris kapta a lakást. Hát így ment ez akkoriban...
2017. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!