Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Most négy milliót érő családih...

Most négy milliót érő családiház mennyit fog érni 20 év mulva? Testvér kifizetés.

Figyelt kérdés

Adott kettő ház. Szüleim lakják őket. Egyik udvarán gazdálkodnak, másikat lakják.

Én fogom az egyiket bátyám a másikat örökölni vagy mindketten mindkettőt. Nincs eldöntve még.

Bátyámnak kellene a pénz. Én ki tudnám fizetni.

NI, de mégis mennyivel?


2017. febr. 14. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Bármi lehet. Nem tudod előre megmondani 20 évre.


Egyezzetek meg valami összegben, aminek a fejében lemond minden örökségéről, ezt ügyvéd írja szerződésbe amit aztán közjegyző előtt aláírtok.


Ezután fizetsz és kész.


majd 20 év múlva amikor a szülők meghalnak, simán lehet, h be fog perelni a tesód, mert mégiscsak kéri a részét. ilyenkor jön jól a közjegyzői ellenjegyzés a szerződésen.

2017. febr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kitudja Lehet holnap elüt egy autó nem még 20 év mulva milesz.
2017. febr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért érdekel a 20 évvel ezutáni ára. Most annyit ér, amennyiért tud venni egy ugyanolyant máshol. Alsó becslésként pedig annyit, amennyiért most tud venni egy ugyanolyant, amit még kb. 20 évig nem vehet birtokba.
2017. febr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ha 4m ér akkor a bátyádnak adsz 2milliót és a te nevedre kerül az ingatlan, hogy mennyit ér ha 80% cigányok lakják a környéket akkor semmit esetleg szocpol vagy mi a neve úgy talán kapsz érte valamit
2017. febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Szóval bátyádnak kellene a pénz az öröksége után ami még abszolút nem örökség mert a szülők élnek.... Nem igazán értem,hogy milyen alapon kellene a pénz neki mert jelenleg semmi köze hozzá neki,de neked se... a szüleitek 2 perc alatt dönthetnek arról,hogy eladnak mindent és beköltöznek egy full jó otthonba.
2017. febr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
A mostani értéke növelve az inflációval és leszámolva az amortizációval. Mivel egyik tényező sem ismert előre, simán csak a jelenlegi értéket fizetik meg ilyenkor. Alkudozni persze lehet, hogy ha neki most kell a pénz, akkor kevesebbet kap, a többit meg bukja.
2017. febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Most még semmid nincs, legfeljebb kölcsön adhatsz a testvérednek. Ha a szüleitek már most rátok íratják az ingatlanokat, lehet egyezkedni.

Mivel most fizetsz, mostani értéken kell lebonyolítani az üzletet. De akkor ténylegesen az egész ingatlant a nevedre kell írni, mert ha marad a szülök nevén, haláluk után a testvéred is örökölni fog, még akkor is, ha előre lemondott róla (köteles rész jár neki).

A szüleid a kulcsfigurák ebben az ügyletben. Nem egyszerű...

2017. febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak a jelenértékkel kell foglalkozni. Ha ez mindenkinek jó kifizeted neki és lepapírozzátok (végrendelet vagy átíratás).
2017. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Bakker ne fizess ki semmit elore. Ha kell penz, es neked van, add kolcsonbe. 20 ev alatt sok viz lefolyik a dunan, lehet, hogy olyan allapotba kerul al haz, hogy milliokat kene aldozni ra, hogy ne legyen eletveszelyes. Azt sem fogod tudni, hogy te hol leszel majd. Ember, gondolkozz.
2017. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha minden érintett (a szülők is) benne vannak a dologban, akkor jogilag megoldható az örökségről való lemondás.

PTK. 7:7. §

"(1) Aki törvényes öröklésre jogosult, az örökhagyóval kötött írásbeli szerződésben - egészben vagy részben - lemondhat az öröklésről."


De én is azt mondom, ne menj bele az ügyletbe.

Gondolom, arról a házról lenne szó, amelyik lakatlan. Vagyis, a fenntartására a szüleid nem fognak különösebben költeni, így meg 20 év alatt erősen lerobban, esetleg lakhatatlanná válik.


Meg ha meg is veszed a testvéred örökrészét, nehogy már az érték felét fizesd. Még a mostani fing kamatokkal is növekszik egy betét értéke, amit elveszítesz. Pl. 1 M Ft 3 % kamatos kamattal 20 év múlva már 1,8 M-t ér. (Persze, ha akár egyik szülőd is tovább él, mint 20 év, akkor még több a veszteséged, viszont ha 10 év után megunják a gazdálkodást, és a nevedre íratják a házat, akkor meg nyertél.)


Mindent összevetve, egy most 4 M-t érő, 20 év múlva a nevedre kerülő ház feléért szerintem a reális összeg max. 800 E Ft, vagy kevesebb. Ezt meg a testvéred nem fogja elfogadni, de ha eszed van, te se, mert lehet, hogy a végén a nyakadon marad egy rom.

2017. febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!