Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik házat vennétek meg a...

Melyik házat vennétek meg a helyemben?

Figyelt kérdés

1. 90-es években épült téglaház: hasznos alapterülete 45 nm, a környék pocsék (sok kreolbőrű), központtól távol esik. kerítés drótból készült, melléképület, járda nincs. összkomfortos, fűtés központi fűtéssel (fatüzelésű kazán). Ház belülről rendben van, kicsit penészesedik. A fürdőszobában rossz vízvezeték miatt ázik a fal, kívülről omlik is a vakolat kicsit. Kazánház mellé lett építve, végig repedés van a falon, mintha válna külön a két épület, de nem túl vészes. Kazánházban belül a fal salétromos, le van hullva a vakolat. Pince vizes. Tető rendben. Nyílászárók cserére szorulnak.


2. 70-es években épült vályogház: hasznos alapterülete 70 nm. Környék remek, csendes, központ 5 percre. Jó állapotú kerítés, két melléképület, garázs. Végig járda. Összkomfortos, fűtés gázkonvektor. Belülről szintén rendben van. Egy helyen igényle javítást a fal, mert fel van hólyagosodva a tapéta egy 1 nm-es részes. Pince, tető jó állapotban, felújítva. Nyílászárók cserélve vannak. A falon kívűlről két helyen látni hajszálrepedést.


Melyiket válasszam? Teljesen tanácstalan vagyok. Minden a 2. mellett szól, kivéve, hogy vályog, Nagyon félek, mert itt annyi rosszat olvastam róluk. Itt a környéken javarészt csak ilyen házak vannak, de nem úgy kell elképzelni mint az ezer éves parasztházakat. Ezek felújított, gondozott házak.

Árban ugyanaz kettő.


2017. febr. 15. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Vályogházat választanàm a helyedben. Általában aki szidja a vályogházat, az utána a tégla házat is szidni foglya. Ebben a témában ne halgass senkire. Mindenki csak a szubjektiv véleményèt írja. Ha nem tudsz dönteni, nézesd meg egy szakemberrel. A téglaházzal is ugyanugy vannak problémák...!

2017. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én keresnék egy harmadikat, mert egyik sem igazi, az elös a körülmények miatt, a második meg, mert vályog - ezzel ugyanis rengeteg baj lesz.
2017. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baj a vályog házakkal, ha nem vizesednek.

A vályog ház vagy jó vagy rossz. Meg kell nézni rendesen, de ha nem vizesedik akkor az nem rossz.

2017. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van azt túlzás hogy eleve rossz mert vályog. Az a baj ha vizesedik alulról és sajnos túlnyomó részük ilyen. Én utólag alászigeteltem az enyémnek így csont száraz semmivel nem rosszabb mint egy tégla.
2017. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
"környék pocsék (sok kreolbőrű)," ha szereted az életvitelüket akkor ez nem gond, de ezek egy településen találhatók mert akkor egyik sem
2017. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kreol környék semmiképp.

Így már csak az a kérdés, hogy a másik kéne-e.

Az meg az állapottól függ.

Ha jó a levegő odabenn, nem dohos, párás az már fél siker.

2017. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tetszik a vályogház. És nem volt dohos egyáltalán.
2017. febr. 15. 16:11
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs "fogja"
2017. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az elsőt, ha penészes belül, semmiképpen! Nomeg nemcsak ez az egyetlen negatívuma, amit leírtál.

A vályog miatt ne félj, ha amúgy rendben van. Ha most tették rendbe az eladás előtt, akkor azért szakemberrel nézesd meg, hogy nem a hibákat akarták-e elrejteni. De - ahogy előttem már többen elmondták - csak azért mert vályog, ne félj tőle.

Nagyobb is! Csendes környék! Jó a kerítés és melléképületek is vannak! Számomra nem kérdéses, én simán a másodikat, a vályog épületet választanám. (A födém hőszigetelését oldd meg, ha nincs.)

2017. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó jól írja, hogy azt nézesd meg, hogy nem akartak-e eltakarni valamit.

Amúgy a kettest választanám.

Az egyes leírásában túl sokszor szerepel a vizes szó. Ilyet nem szabad megvenni!!! Vizes, penészes, salétromos. Nem szabad!

Lehet, hogy a környéken magas a belvíz, és más házakkal is van ilyen probléma.

Vagy harmadikat.

2017. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!