Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Létezik ma Magyarországon...

Létezik ma Magyarországon egyedülállókat támogató vissza nem térítendő lakástámogatás?

Figyelt kérdés
Szeretnék hamarosan ingatlant (első) vásárolni, viszont jó lenne még 1-2 - pár millió támogatás. Tud valaki ilyesmiről?
2017. febr. 16. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos ,hogy nem.Vállalj gyermeket,utána kaphatsz támogatást.
2017. febr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A lakáskasszát úgy tudom, hogy bárki igénybe veheti és ahhoz x idő múlva ad az állam támogatást. De konkrétumokat inkább lakáskasszásoktól kérj.

Pl.: [link]

2017. febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

25 alatti vagyok, tanuló, még nem szeretnék gyereket :D


Lakáskasszával a gond, hogy 4 év a legkisebb befizetési idő...

2017. febr. 16. 16:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De szép lenne. A kormány szemében egyedülállóként nem is létezel, felőlük nyugodtan éhen veszhetsz egy híd alatt. Ha szülsz legalább három gyereket, akkor majd emberszámba vesznek, de addig nem vagy hasznos tagja a társadalomnak.
2017. febr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én lakáskasszát csak fél évig fizettem és vettem rá lakást. Igaz nem annyira kedvező ilyenkor a kamat, mint 4 év után lenne de még így is jobban jártam mint máshogy.


Sajnos ezen kívül nincs más támogatás, a kormánynak a családok (gyerekvállalás) ösztönzése jelenleg a prioritás, így nem támogatja az egyedülállókat. Létezik még olyan, hogy első lakásvásárlásnál valahány éves kor alatt és bizonyos lakásár alatt 4% helyett csak 2% az illeték, de ebből lehet már kicsúsztál, érdemes utánanézni.

2017. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mi a fene ***** válasza:
25%
35 éves korig azt hiszem 8 mf. ft-ig az első lakás vásárlása illetékmentes, de kérni kell. Meg kell nézni az ill. tv.-ben.
2017. febr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Haha, vicces vagy.

De ez inkább szomorú.

2017. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert pl. Lengyelországban van ilyen támogatás, összege 5000€ környékén van.
2017. febr. 18. 14:07
 9/9 anonim ***** válasza:
7 vagyok. Ironizáltam. Egyedülálló vagyok.
2017. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!