Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanoson keresztüli telek...

Ingatlanoson keresztüli telek vásárlásnál lehet ilyen bukta? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kinéztem egy telket amit ingatlanos cég hirdet. Felhívtam az ingatlanost és mondta hogy a telket lefoglalózták. Mondtam hogy nekem többet ér a telek és ha van lehetőség akkor teszek rá. Azt mondta igen lehet rá tenni. Namost az a fura hogy az ingatlanos nekem azt mondta hogy 1 milla a kötbér az első vevőnek ha én akarom megvenni és ezt nekem kéne kifizetni. plusz rátenni valamennyit hogy az én ajánlatom legyen a magasabb. Eddig viszont még nem történt meg az adásvétel köztük. Na most mit érdemes csinálnom ilyenkor? Csak mert fura nekem ez hogy így látatlanba igérjek többet. Hogyan tudom bebiztosítani magam hogy nem kamuzik az ingatlanos? Na meg azt nem értem hogy hogy lehet hogy az aki elvileg lefoglalózta még nem tett le semmi pénzt, mert ezt mondta az ingatlanos. Ha én meg akarom venni a telket akkor mit kéne csinálnom? Arra gondoltam kikérem a tulajdoni lapot a földhivatalból és megkeresem személyesen a tulajdonost és megkérdezem tőle hogy mennyiért adné-e el nekem. Csak mert sumákságot érzek az ingatlanostól. Mit javasoltok?
2017. febr. 28. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A tulajdoni lap nem biztos hogy segítene, mert ha kizárólagos szerződést kötött az eladó akkor nem kerülheti meg az ingatlanirodát! Szerintem vételi ajánlatot tett a vevő amit készpénzel is megerősít ilyenkor. Ez még nem jelent adás-vételt! A ingatlanos pl megmutatja neked a vételi ajánlatot és azon rajta van, hogy mennyi pénzt tett le. Ha tett ajánlatot a vevő, akkor az ingatlanosnak tudnia kell mikor lesz a tárgyalás eladó-vevő kötött, ezt miért nem mondta el? Ha pénz nincs letéve de írtak vételi ajánlatot, akkor az már hivatalos. Az viszont fura hogy ezt neked miért nondta el az ingatlanos! Kicsit sántít a dolog de ez lehet a te félreértésedből is.

Privin írj rám és segítek szívesen!

2017. márc. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jól mondja az elöttem szóló, kérd el a vételi ajánlatot, abból minden kiderül, ha a dupláját kell visszaadni a letett összegnek, az is le van írva.

Ha nincs leírva, akkor nem kell.

Bár jócskán rá kell ígérned, hogy az eladó "szart csináljon a szájából", ha már elfogadta a vételi ajánlatot.

2017. márc. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!