Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A földszinti lakások ára...

A földszinti lakások ára alacsonyabb, mint az emeleti lakásoké? Ha igen, kb. mennyivel?

Figyelt kérdés
2017. márc. 22. 08:30
 1/6 anonim válasza:
28%

Szerintem ez nem nagyon függ az emeletektől!!

Van aki a szebb kilátásért többet kér de közben a lakás meg le pukkant van aki (földszint) szépen rendbe hozta a lakást és azt számítja fel nem is a kilátást!! Szóval ez szerintem eladótól függ!!!

2017. márc. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Az emeleti nem csak a kilátás miatt drágább: kevesebb zaj, több napfény, levegő, kisebb az esélye a betörésnek, besurranásnak, stb. Az, hogy mennyi a különbség, nagymértékben függ az adottságoktól is. Egy napos, szép panorámás jó állapotú emeleti lakás akár 30-50 %-kal is több lehet egy dohos, leárnyékolt, elhanyagolt földszintinél.
2017. márc. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában alacsonyabb az áruk, viszont ez sok mindentől függ.

Mi nem régen költöztünk magasföldszintibe úgy, hogy azt mondtam, én soha nem fogok földszintre költözni.


Csendes utca, az ablak két és fél méterre van a járdától, még véletlenül sem lehet belátni. A ház bejárati ajtaja távol esik a lakástól, alig lehet hallani, ha csukják. 11 lépcső vezet a lakáshoz, szóval sokkal kényelmesebb, mint az előző második emeleti lakásunk, ahová csomaggal már elég macerás volt felcipekedni (50 körüli a korom). Amúgy is összesen 7 lakás van, nincs nagy forgalom.


Csak a nappali néz az utcára, a hálószoba a kertes, gyönyörű udvarra, ráadásul erkélyünk is van.

Alattunk garázs, de jól van szigetelve, mivel januárban költöztünk, tapasztaltuk, hogy egyáltalán nem hideg a lakás.

Negatívumot eddig nem tudok mondani.

Szóval nem kell egyből elvetni a földszinti lakásokat, mert összességében kell nézni az előnyöket és a hátrányokat.

2017. márc. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Az alagsori lakások szoktak olcsók lenni. De most már kitalálták az ingatlanosok a luxusalagsori lakás fogalmát :) ami kb olyan vicces mint a luxuspanellakás :)


Sok mindentől függ az ár.

A földszintiek alatt ha van pince vagy garázs (ami miatt biztosan télen se hideg) akkor semmivel sem értéktelenebbek mint bármelyik emeleti. Ez a magasföldszint ahogy az előző írta. A vevők köre is szélesebb egy ilyen földszinti lakásnál mert pl egy idősebb ember nem szívesen lépcsőzik sokat és a lift nélküli emeleti lakások náluk nem jönnek szóba. Szóval ha fel is van újítva teljesen (ablakok - ajtók - fűtés - falak - padló) akkor lehetnek értékesebbek is mint az emeletiek.

Ezért pont hogy az emeleti lakásokat nehezebb eladni ha nincs lift.

Nekem él ismerős olyan földszinti tégla lakásban ami rendesen földszint (utcaszint) és az se hideg vagy dohos télen. Esete válogatja hogy melyik milyen.

2017. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
58%
Legalsó és legfelső lakás mindig olcsóbb.
2017. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

#5

Aha :)))))

Egy luxuspenthouse mint legolcsóbb ... ez jó :))))

2017. ápr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!