Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáskiadás: mikor érdemes...

Lakáskiadás: mikor érdemes meghirdetni? Melyik hónapban? Mikor érdeklődnek a diákok?

Figyelt kérdés
A Debreceni Agráregyetem közelében lévő 5. emeleti felújított panorámás 2 szobás panellakásról van szó.

2017. ápr. 8. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem bármikor, mert év közben szinte lehetetlen lakást találni. Egy teljes évre viszont júliusban tudsz szerződést kötni. Tehát vizsgaidőszak és a felvételi eredmények után jön a nagy siserehad.
2017. ápr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ha évközben akkor csak hónapokra veszik ki? Szerinted érdemes megvárni a júlit vagy inkább most?


Te kinek adnád ki, ha meg akarod kímélni. És kinek nem :)

2017. ápr. 8. 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Én ránézésre, szimpátia alapján döntenék. Ha diákokat céloznék meg, akkor július végén kezdeném hirdetni.

Egyébként elég sokáig voltam egyetemista, az én véleményem az, hogy egy jó árú, tök jó lakást nem adnak fel nyárra sem a fiatalok, inkább elmennek a környéken dolgozni és valahogy kigazdálkodják az árát.

Ellenben a tulajdonosok szeretnek fix időtartamú szerződést kötni, pl.: minimum 1 év. Ezek nyár július-augusztus környékén járnak le, így tény, hogy ekkortájt nagyobb az esély arra, hogy ha valakinek meg is van a helye, szívesebben vált, mert ekkor már megteheti.

Ilyenkor inkább családokat, dolgozó fiatalokat lehet megtalálni.


Ha diákokat keresel, akkor én arra figyelnék, hogy ne valami nagy partiarcoknak adjam ki. Barátnőket, vagy haverokat keresnék, akik első ránézésre megbízható, inkább tanulós fiataloknak tűnnek. Illetve akik jó eséllyel együtt költöznek, ha elköltöznek.

2017. ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Ha meg akarod kímélni a lakást, akkor elfelejted a diákokat.

Dolgozó fiatal párnak érdemes. Pl. arrafelé jó eséllyel ki tudod adni IT Service-es dolgozónak.

2017. ápr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2017. ápr. 14. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!