Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az illetéket a lakáshitelből...

Az illetéket a lakáshitelből is ki lehet fizetni?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 16. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem!
2017. ápr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Nem, de kérhetsz részletfizetést a NAV-tól.

Sajnos ez van :(

2017. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hiszen a lakáshitelt az eladónak adod, az a lakás ára, abból neked nem marad.
2017. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor az önerőből kell kifizetnünk és több hitelt veszünk fel.

Azért sokkot kaptam, mikor kiszámoltam mennyit kell kifizetni....

Sajnos nem mindenki keres több százezret. Több mint 10 milliót fel kell venned egy lakásra (hiszen kicsit elszálltak az árak), a törlesztő majdnem az egyikőtök fizetése és akkor még az illeték is ott van....

2017. ápr. 17. 07:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez sajnos így megy manapság :(

Ami még kiborító, hogy van ez az 50%-os illetékkedvezmény, amit 15 millió alatti lakásokra lehet igénybe venni, ha 35 év alatti vagy és az első lakásod. Na most ennek addig volt is értelme amíg pl. Budapesten lehetett lakást venni 15m alatt. De most már szinte alig van, így a budapestiek (és a drágább helyen élők - pl Sopron, Győr..) kb ki is esnek ebből a kedvezményből... Nem értem, a lakásárakkal arányosan miért nem lehet ezt a határt is kicsit felemelni :( Persze tudom, ez nem érdeke az államnak. A másik, hogy miért nem adják meg a kedvezményt 15 millió forintig minden lakásra, ha az egyéb feltételek teljesülnek, és akkor csak a maradékra kellene kifizetni a 4%-ot.

Na mindegy, csak felidegesít, hogy szinte semmiben se támogatnak, csak ha szülsz 3 gyereket.

2017. ápr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, elkeserítő :(
2017. ápr. 17. 12:12
 7/8 anonim ***** válasza:

"miért nem adják meg a kedvezményt 15 millió forintig minden lakásra, ha az egyéb feltételek teljesülnek, és akkor csak a maradékra kellene kifizetni a 4%-ot"

Ez most is így van!

2017. ápr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem így van, csak ha újépítésű lakást veszel, akkor 15 millió forintig illetékmentes, és csak az afeletti részre kell fizetni.

Ha használt (első) lakást veszel 35 év alatt, és 15 milliónál drágább, akkor az egészre ki kell fizetni a 4%-ot...

2017. ápr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!