Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért van az hogy a németek...

Miért van az hogy a németek fele albérletben lakik? És mennyit keres a nagy többség sac per? Azok tapasztalata érdekelne akik kint élnek, vagy eltek ott.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 26. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Azert mert egy lakasra osszegyujteni egy eletbe telik. Es a netto fizuk ugy 1000-4000 kozott vannak, mondjuk 2000-2500 az atlag.
2017. ápr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Mert a bérlés egy embernek fizujának negyedét teszi ki , erre jön a kevés rezsi . Családoknál pároknál ez potom összeg . Építtetni a fejesek képesek és azok se mindent kápére tesznek le . A szakmeló meg az engedélyek többszöröse mint nálunk és a minősége se maximális . 2- 2,5 rongyot simán elhoznak melósként . A társasházak zsúfoltak , régi tömb vagy emlékművekben is elélnek .
2017. ápr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Egy része azért lakik albérletben mert még egy lakást se tudna megfizetni vételre mert olyan helyen él, ami nem a pénztárcájának való. Főleg nagyvárosokra gondolok itt.

Itt is ugyanúgy vannak hülye, alulképzett emberek, akik nem gondolnak bele mi lesz velük ha nyugdíjba mennek.


Sokaknak pedig egyéb dolgok fontosabbak, ez megint a nem gondolkodó kategória. Új autó 3-4 évente, drága nyaralások, stb, és persze ingatlanra nem marad pénze ha havi x száz eurót törleszt az autójára.


Az árakhoz azért hozzátartozik az is, hogy a városokban nagyon el vannak szállva; egy normális környéken lakás vagy ház tényleg csak jobb keresetűeknek elérhető.


Fiatalon sokaknak azért vonzó az albérlet, mert szinte sajátként használható, nem jár a főbérlő a nyakadra, úgy fested, fúrod, szereled fel ahogy akarod, még a konyhabútor is saját és nem a lakáshoz tartozik. Sokan hosszútávra bérelnek, ami egy elég biztonságos megoldás, 3-4 hónap felmondási idővel. Létezik ún. örökbérlet is.


Én falun élek, itt az a mentalitás jellemző, hogy inkább megveszik az ingatlant még mindig, de ismerek időseket is azért akik még mindig albérletben élnek. Főleg azért, mert fiatalabbakként nem gondoltak bele, hogy később nem fogják tudni megfizetni, vagy hogy az árak ennyire felmennének.


Szóval részben az ár az oka, részben a megfontolatlanság.


A nagytöbbség mennyit keres, azt nem igazán lehet megmondani. Még egy szektorra levezetve sem, mert régiónként változó, sőt egy régión belül is nagy lehet a különbség nagyváros és kisváros között.


Én átlagos irodai munkával 2,600-at keresek bruttóban, a férjem az ipari szektorban (jobban fizet) majdnem 4,000-et, a végzettségem nekem meg pont 2 diplomával több. Tehát ennyire nem reprezentatív a dolog. Én egy kisvállalatnál vagyok, ő meg az iparban. Bár nem zavar, jól megvagyunk így. A legközelebbi nagyvárosban párszázzal biztos többet kapnánk mindketten, de a lakhatás és a megélhetés is annyival drágább lenne.


Míg itt falun 500+rezsi egy 95m2-es felújított lakás kerttel, addig városban hát... úgy a három-négyszerese lenne legalább.

2017. ápr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Aki szerint a nettó átlag 2000 felett van az álmodik. Pedig én Bayernben dolgozom, ahol az egész országban a legjobbak a körülmények és a fizetések.
2017. ápr. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
4-es: en is, bar lehet azert lottem fele mert az ismerosi kor nagyresze mernok.
2017. ápr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Mérnöknek meg nagyon karcsú az :)
2017. ápr. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!