Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdekelne, h ki hogy oldotta...

Érdekelne, h ki hogy oldotta meg a házvásárlást? Hitel van önerő? Ha hitel mennyi a törlesztő stb.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 26. 23:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

Szia.

Eladtuk a lakást, amiből elköltöztem, és az árából vettünk két kisebbet.

2017. ápr. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Örököltem, így tudtam most venni egy két szobás társasházi lakást Pesten .Egyébként esélyem sem lett volna.
2017. ápr. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi most állunk házvásárlás előtt. Hitelből szeretnénk, a törlesztő kb 25 lenne max. Várjuk a bírálatot...

Sajnos semmi támogatásunk nincs, így más lehetőségünk nincs,

2017. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
10%
3: Állami gondozottak vagytok?
2017. ápr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Nem, nem vagyunk állami gondozottak 😊😊 úgy értettem, hogy a szülők nem tudnak segíteni nekünk.
2017. ápr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%
Mi a férjemmel az én szüleimmel együtt készülünk családi ház vásárlására. 22 hitel, 8 önerő.
2017. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%

Eladtuk a lakásunkat és annak árából építettünk a házunkat, hitel nélkül.


Mindig apránként léptünk előre: albérlet, majd kicsi ház agglomerációban kis hitellel, majd nagy lakás jó helyen nagyobb hitellel, végül az építkezés hitel nélkül.


Magunk teremtettük elő, amink van, sok munkával, folyamatos képzéssel, pluszfeladatokkal, ami több pénzt hozott. Nem adott nekünk senki egy forintot sem, de nem is engedtük meg magunknak a hétfőtől-péntekig dolgozás, majd két nap láblógatás luxusát. Így lettünk hitelmentesek.

2017. ápr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Mint a hetes. Na nem leszünk teljesen hitelmentesek a végső háznál sem, de lépcsőfokonként haladunk. Az úgy nem megy, hogy az ember eltalálja, hogy elsőre hány tízmilliós álom-kecót akar. Nekünk is az álom a hatalmas telekre való építkezés volt, de két szobás panellal kellett elkezdeni. Jó volt első lépcsőnek, bár utálatos volt számunkra panelban lakni, de meg tudtuk venni kishitellel és mire lejárt a kishitel a lakás több, mint dupláját érte, mint mikor megvettük.
2017. ápr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%
5: Azért kérdezem, mert eddig akkor a szüleiddel együtt laktál, és akkor ha most kirepülsz, akkor ők miért nem mennek kisebbe és támogatnak az árkülönbözettel?
2017. ápr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

9# lehet, hogy elég kicsiben laknak. Lehet, hogy eladhatatlan, mondjuk kistelepüléseken, falvakban annyit nem kap érte, hogy bárhol bármi mást vegyen nem még annyit ,hogy abból a gyereket is támogassa. Nem mindenki szülei egy nagyvárosi tetőteres 7 szobás hodályba vállalnak gyereket, amit utána el lehet adni. Vagy ha eladják, mert szerinted az úgy jó és elmennek egy másfél-két szobás lakásba nyomorogni és utána meg mondjuk jön a három gyerektől a 6-9 unokája nyaralni, akkor mi lesz? Azon kívül nem lehet elvárni a szülőktől, hogy amit életedben összegyűjtöttél, amilyen életet szeretsz élni, azt vágd sutba, aztán ülj be valami lakásba, mert nekem kell a pénz, hogy házat vegyek.


Az egyetlen helyzet, mikor a szüleidet kérheted, hogy adják el, ami van és menjenek kisebbe, az az, mikor neked kellene fizetni mindenféle rezsijüket stb. mert egyszerűen képtelenek fenntartani a dolgot. De ugye még akkor is ott van az, hogy vajon el lehet-e adni annyiért, hogy abból bármi értelmeset vegyen bárhol.

2017. ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!