Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 100+ éve épült belvárosi...

100+ éve épült belvárosi társasházak meddig bírják még? 30-50 év múlva is állni fognak még?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 29. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen vannak 130-150 éves házak is, szintén állnak, ez kb. az átlag eklektikus ház, ami Pest belső kerületeinek javát kiteszi. Aztán vannak 150-200 éves klasszicista házak is, amik még az 1838-as árvizet is túlélték. Lipótváros belseje tele van velük. Be kell néha tatarozni, és akkor semmi bajuk. Ennél régebbi (barokk, középkori) házakból meg csak azért van kevés, mert egyfelől még nem voltunk akkora nagyváros, másrészről meg direkt elbontották őket, hogy nagyobbat, magasabbat építhessenek a helyükre. Le lehet persze a végletekig rohasztani egy-egy házat (pl. Józsefváros), ami akár már a gangok teljes aládúcolására és újraöntésére szorulna, de az akkor se magától dől össze, ha összedől, hanem mert a telekspekulációnak kellett már nagyon a hely valami másra...


Egyébként még ha "muszáj lenne" elbontani a régi házakat, akkor se bontanák el, nem pörög ám annyira ez a gazdaság, hogy képes lenne ilyenekre. Milliónyi embernek kéne lakást teremteni, akiknek önerőből nulla pénzük van ilyenekre. (A régi házak jelentős hányada különben is műemlék, hozzá se nyúlhatnak. Meg nem is érdekük, erre épül a turizmus, ami létfontosságú, mivel azon kívül kb. minden valódi iparágat eldózeroltak. Ha úgy néznénk ki, mint egy semmibe felkapott szibériai iparváros, akkor nem is lenne turizmusunk.)

2017. ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kérdést megválaszolni, nem tudom, de az 1# válasza után nem is kell :D


Ha véletlenül összeomlana egy lákás (pl.: kisebb robbanás történik a földszinten és összeomlik, már régi és alig karban tartott) vagy csak túl veszélyessé vállik az ottlakáshoz, akkor a lakás tulajdonosokat ki kártéríti?

Biztosító? Az állam?

2017. ápr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek hozzá szakmailag, de laktam ilyenben. Az én véleményem szerint azok bírják csak igazán! Szerintem régen sokkal masszívabb házakat építettek, mint most. Szigetelés, stb nem korszerű, de hogy állni fognak, abban biztos vagyok. Azt is el tudom képzelni, hogy egy újabbat hamarabb kell bontani, mint azokat.
2017. ápr. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dávid ***** válasza:

A lakosokat átköltöztetik más ingatlanba, ha az ingatlan életveszélyes és kártalanitják őket.

A gond akor van, ha csak aládúcolják, mert akkor csökken az értéke.

2017. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dávid!

Miért is?

Magántulajdon!

Ha valakinek a családi háza "összedől" a karbantartás, felújítás hiánya miatt akkor őt is átköltöztetik és kártalanítják? Ne már!

2017. máj. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1-2 éve Budapesten az operával szemben volt egy tűzeset. Minden lakás lakhatatlanná vált és ezért az embereket elkellet szállásolni. Nem tudom, hogy pontosan, hogyan de az állam minden lakás tudlajnak biztosított szállást.

(kb 100 emberről beszélek)

2017. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Oké tűzeset, ha minden "rendben" fizet a biztosító.

De egy magántulajdonban lévő, nem megfelelően karbantartott épületnél miért is kerül a képbe az állambácsi?

Persze ideiglenesen oké, miért kellene másik lakást kapniuk?

2017. máj. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!