Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladott telek 17év után nincs...

Eladott telek 17év után nincs átíratva. érvényes még az adásvételi szerződés?

Figyelt kérdés

17éve eladtunk egy telket és a mai napig nem íratta át az új tulaj.Kikértük a tulajdoni lapot és még mindig mi vagyunk a tulajdonosok.

Szerintetek érvényes még az akkori adásvételi szerződés?anno csak egy formanyomtatvány volt,két tanúval,ügyvéd nélkül lett lebonyolítva.



2017. máj. 8. 18:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem ezt a hangnemet...

szerintem nem.írtam sehol sem hogy igényt tartok a telekre...egyszerűen csak érdeklődtem hogy érvényes-e így a szerződés illetve ha továbbra sem lesz átíratva mi lehet az egészből...

2017. máj. 9. 18:01
 12/19 A kérdező kommentje:
Egyébként az elbirtoklás csak külterületre érvényes...
2017. máj. 9. 18:02
 13/19 anonim ***** válasza:
55%

Gondolom az én hangnememet kifogásoltad, bár gőzöm nincs, hogy miért, de ezt most ne vitassuk.

A kérdésedből és a hozzászólásaidból az jött le - és nem csak nekem, lásd a válaszokat - hogy elképzelhető koncepció részedről az a lehetőség, hogy visszakerül hozzád a telek, hiszen alapban felmerült benned egy létrejött kifizetés után, hogy nem érvényes az adásvétel.

Micsoda gondolat!

Egyébként ez sem fog neked tetszeni, de az igazság ritkán kellemes,

ELBIRTOKLÁS NEM CSAK KÜLTERÜLETRE ÉRVÉNYES, hanem minden ingatlanra.


[link]


[link]

2017. máj. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

"Ha az építés engedély nélkül történt (de ilyen nincs) "


Most egy hatalmasat röhögtem :D Csak egyszer menj el egy zártkerti részre és olyanokat fogsz látni amik szerinted nem léteznek.

2017. máj. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 xswerdy ***** válasza:
72%

sőt, elbirtoklás nem csak ingatlanra, hanem ingóságra is van (ott nem is 15 év, hanem csak 10).


A 6. megjegyzésed, ahol azt firtatod, hogy mi van, ha a másik félnek netán nem lenne már meg a szerződése, az eléggé azt sugallja, hogy esetlegesen vissza akarsz élni ezzel a helyzettel. Nem csodálom, hogy a 10-es ilyen következtetésre jutott.


Itt többen felvetettek adózási aspektust. Nos ha az adott településen van ingatlanadó, azt feltehetőleg a bejegyzett tulajdonoson követelik (ha a tényleges tulajdonos (vagy bárki) nem rendezné netán). Szóval célszerű lenne rendbetenni a kérdést.


Azt ugyanakkor nem tudom, miből gondolja a 10.-es, hogy nem fizettél jövedelemadót. Ingatlan eladás után a legtöbb esetben nem is kell. De ha tegyükfel kellett volna, az viszont már elévült.

2017. máj. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 14-es, 10-es vagyok!


Nem szeretném a mosolyt (röhejt) letörölni az arcodról, de olvass utána, nem én vetettem fel először az építési engedélyeket, hanem a Kérdező, ebből nekem az jött le, hogy belterületi, építési engedélyhez kötött, lakóházról van szó, ezért arra válaszoltam.

A zártkertek más tészta, azzal én is tisztában vagyok, hogy mindenki vadul építkezik, engedély nélkül.


#15

Igazad van, valóban az adó 5 éven túli rész elévült, kicsit kevertem az illetékkel, ami viszont nem évül el, de nem is az eladónak kell fizetnie, hanem a vevőnek.

2017. máj. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Én úgy gondolom az lenne a legjobb ha minnél előbb mostmár át lenne írva az új tulajra nehogy még ebből nekem valami gondom legyen!

Viszont akkor megtehető a régi szerződéssel vagy újat kell írni?

2017. máj. 9. 19:02
 18/19 A kérdező kommentje:
Mert ha új kell,akkor az elég bonyolult mivel édesapám már meghalt.(édesanyám és édesapám nevén van a telek)
2017. máj. 9. 19:05
 19/19 anonim ***** válasza:
86%

Én biztos, hogy ügyvédet keresnék fel ehhez, mert nem olyan egyszerű a dolog a szülők elhunyta miatt.

Az adásvételihez a vonatkozó törvények értelmében úgyis ügyvéd kell, az nyújtja aztán be a Földhivatalnak.

2017. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!