Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti mennyi ideig gondolkodtatok...

Ti mennyi ideig gondolkodtatok a házvásárláson, ha már megvolt rá az összeg, vagy a hitel lehetőség adott volt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hol legyen, mekkora méretű, milyen extrák kellenek, inkább régebbi de felújítjátok vagy csak olyan amibe be kell költözni? És nem lakásra, inkább családi ház. 40nm szerintetek fiatal családnak 1 tervezett gyerekkel elég lehet? Sokan élnek panelban akkora lakásban (még szerintem gyerekkel is).

2017. máj. 14. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni sok házat és pontosan kell tudni mit szeretnétek. Ha ez nincs meg, akkor könnyen bele lehet futni egy rossz döntésbe. Sajna házat nem sokszor vesz magának az ember, ezért nehéz dolog ez. Mi azt is csináltuk, hogy jártunk nyaralni és ott is figyeltük, hogy az adott helyen mennyire érezzük jól magunkat stb. Az sajna nincs meg, hogy előre be tudjatok költözni, hogy kipróbáljátok hogy tetszik-e.
2017. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
40 nm nem elég egy családnak, szükséghelyzetben persze ki lehet bírni, de távolról sem ideális. Picit javít, ha van kert is és rengeteget, ha van lehetőség később bővíteni. Ha bővíthető, akkor megfontolnám.
2017. máj. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én, ha kis pénzből kellene megoldanom a vásárlást, akkor olyat keresnék ami felújítandó, ezért olcsó, de STATIKAILAG teljesen rendben van.

Tehát a falak, tető jó, nem kell hozzányúlni.

A felújítást pedig a saját ízlésem és igényeim szerint csinálnám, abban a tempóban, ahogy az anyagi lehetőségeim engedik.

Családnak 40 m2 szerintem nagyon kicsi, keressetek nagyobbat, vagy ahogy az előző írta olyat, ami bővíthető, de az már nagy munka és sok pénz.

Biztos találtok nagyobbat is, most kezdődik az ingatlan szezon.

És ne csak a hirdetéseket nézzétek, hanem menjetek el egy nektek tetsző vidékre és ott érdeklődjetek, kocsmában, boltban, önkormányzatnál.

Mindenütt millió eladó, üresen álló ház van, csak nem hirdetik.

Nálunk is 250 ház van eladó és ebből 5 van az ingatlan.com-on, illetve a Jófogáson.

2017. máj. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Minimum 70 m2 szerintem ami élhető. És van aki 4 hónap van aki két hét alatt talál házat mert ez sok mindentől függ.
2017. máj. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nos nálam az összeghatár 4millió volt, 5 kiszemelt lehetséges falu, így naponta néztem a hírdetéseket, abban a pillanatban, hogy találtam 1 az igényeimnek megfelelőt le is kellett csapni.
2017. máj. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megvolt az összeg, összeírtunk két tucat eladó házat, aztán útnak indultunk. Addig mentünk, míg az egyikbe belépve azt nem éreztük, hogy hazaértünk.

Jelzem, 40 nm családi háznak nagyon kicsi.

2017. máj. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi 50nm en nőttünk fel, 2szoba 1 a szülőké másik a mienk gyerekeké, 3an vagyunk testvérek, 1-1 év korkülönbség...

Tény, hogy kicsi... de nem mondanám, hogy rossz volt... mindig nagy volt a nyüzsi, mindig tele volt élettel... haverjaim közt a legjobb barátom szülei milliomosok, 300+nm-es ház és haverom imádott nálunk lenni, pont ezért... mert nem mindenki távol egymástól begubózva a saját kis vackába, hanem folyamatosan ment az élet...

Főleg mikor ott voltunk 8-10gyerek... :D

Hozzáteszem ez 10-20 éves korunk közt mindennapos volt.

2017. máj. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Gondolom hogy nem a legmegfelelőbb egy olyan kicsi ház, de azt is nézzük hogy azért nézzen is ki valahogy belül, ne legyen vályogfalazatú stb., jó környéken legyen.


A gond az, hogy 10m alatt az alábbi lehetséges variációk vannak:

- kicsi, de viszonylag jó áron, jó környéken

- nagyobb, szép belül, de drága (10+ millió), jó környéken

- nagyobb, szép belül, jó áron, de nem jó környéken

- nagyobb, jó áron, jó környéken, de rossz állapotban


Szóval 10m alatt nincs értelmes lehetőség, csak kompromisszum. Ezt pár tíz (100+) megtekintett hirdetés után tudom mondani. (google street view, weboldalak galériái, stb. )

2017. máj. 15. 12:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs a vályoggal sem semmi baj, csak érteni kell hozzá, mit veszel meg... vagy vinni magatokkal egy statikust... de a most 50-60 éves "utolsó szériás" vályogok is megfelelő karbantartás mellett még 100-150 évet is állhatnak különösebb gond nélkül.
2017. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Egy vályog messze a legegészségesebb és legotthonosabb életteret nyújtja. A vastag, masszív falak sugároznak magukból egyfajta biztonságot, nyugodt erőt. Én gyermekként a nagyszüleim házában tapasztaltam ezt meg. Azóta nagyon sok technológiával készült házban laktam, de a vályoghoz foghatót azóta sem találtam. Így öregségemre megint azt vettem. De valóban nem mindegy, mit veszel belőle. Statikus nem létszükséglet szerintem, de a vízszigetelés meglétét mindenképpen ajánlatos megnézni. Ha az megvan, és szárazak a falak, hűen fog szolgálni és mindig a kedvedre lesz.
2017. máj. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!