Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vissza nem térítendő önkormány...

Cukicsillag2017 kérdése:

Vissza nem térítendő önkormányzati támogatás lakásvásárlás esetén? Valóban létezik?

Figyelt kérdés
Veszprém városa érdekelne elsősorban, hogy ott igényelni lehet -e ilyet, de minden válasz érdekel. Most hallottam róla, hogy egyáltalán létezik. Ha igényelt már valaki, hogy intézte? Mi a menete? Adás-vételi és tulajdoni lap elég volt hozzá?

2017. máj. 24. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzatnál megmondják a tutit :)

Nálunk februártól van mint letelepedési támogatás.És pl ház vásárlásánál a lakcím bejelentést követő 180 napon belül lehet igényelni.Egy formanyomtatványt kell kitölteni hozzá. Nyilatkozatot is kell tenni,hogy 5 évig itt marad az ember, mert ha eladja vagy elköltözik akkor a jegybanki alapkamat 2x megfelelő összegével számolt kamatával időarányosan kell vissza fizetni. 300000ft amit adnak.

2017. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Melyik falu ez első?
2017. máj. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor irány az önkormányzat. Azért érdemes megpróbálni. Amúgy melyik település ahol ti kaptatok? Veszprém?
2017. máj. 24. 14:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, próba szerencsére :) (habár a város támogatás nélkül is vonzó,ezért nem igazán szokás ott adni,de bajod nem lesz ha meg érdeklődöd).

Mi Zala megyébe lakunk, egy köpésre Nagykanizsától. Ezt a támogatást mint írtam februártól adják, mi már évek óta itt lakunk. Februártól van már babakelengye támogatás is (mi ebből kimaradunk mert 3 gyerek van és nem akarunk többet) azért van pár feltétele mert a támogatás 100000ft vásárlási utalványba.

2 éve hozták be ha jól rémlik akkor megélhetési támogatás neve..ezt minden év decemberébe adják azoknak ahol elég alacsony a jövedelem vagy nagycsaládosok stb nem tudom pontosan,mi nagycsaládosok vagyunk így a stb résszel nem foglalkoztam.Ha jól rémlik olyan 35000ft körüli összeget kaptunk.

Szintén 2 éve vezették be az iskola/óvoda kezdési támogatást, erről számlát kell bemutatni, az iskolásoknak 15000ft az ovisoknak 7500ft.

Van még olyan amit szintén februártól adnak,de minket még nem érint...tehetséges tanulók támogatása.a 7. évfolyamtól kezdődően a középfokú nevelés-oktatás utolsó évfolyamának vagy a szakképesítés

megszerzésére irányuló szakképzés utolsó évfolyamának első félévével bezárólag akinek a pályázat benyújtását közvetlenül megelőző már befejezett tanévben vagy félévben a tanulmányi átlaga eléri a 4,5-et, vagy Magyarország, és a szakminisztériumok hivatalos lapjaiban meghirdetett országos tanulmányi verseny vagy szakmai verseny döntőibe

jutott. Itt számlával kell igazolni,hogy a pénz tanszerekre,ruházatra stb szóval ami kell a sulihoz,suliba. 4,5 feletti átlaggal rendelkező tanulók esetében 6 hónapon keresztül havi 10.000,- Ft. tanulmányi vagy szakmai versenyen döntőbe jutott tanulónál egyszeri 50.000,- Ft.megszerzett, minimum jó minősítésű diploma esetén egyszeri 30.000,- Ft.

Szóval itt elég sok támogatás lett az elmúlt évekbe. Pedig azért nem az isten háta mögött vagyunk, mert mint írtam egy köpésre van a város, a busz közlekedés nagyon jó, helybe van bölcsi,ovi,általános iskola. A faluba rend van, bőszen vannak fiatal családok és már egyre több, elenyésző kisebbségi család is van,de az ég világon semmi probléma nincs velük. Szóval van egy jó polgármesterünk aki nem a saját zsebét tömi.

2017. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!