Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik a jobb hely lakni: a...

Melyik a jobb hely lakni: a XVI. kerület (Mátyásföld) vagy a III. kerület (Rómaifürdő)?

Figyelt kérdés
2017. jún. 12. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rómaifürdő régi része (villák és nagy családi házak), vagy a Római lakótelep, lakóparkok? Hol néztél? Nagyon jó hely volt, ott laktunk, ott jártam iskolába. A lakótelep a luxus kategória. Most is sokkal közelebb van a Belvároshoz, mint Mátyásföld.
2017. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A legélhetőbb helyek egyike Budapesten, közlekedése is jó (buszok, HÉV, esztergomi vasútvonal), vannak nagy üzletek, közel az Auchan. Tele van parkokkal, ott a strand is.
2017. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Juliusz48 ***** válasza:
100%
Elsősorban azt érdemes figyelembe venni, hol éled a munkás hétköznapokat. Mert ha Mátyásföldön dolgozol, vagy jársz iskolába, nem érdemes Óbudára költözni, és viszont.
2017. jún. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mátyásföld 10-15 perc tömegközlekedéssel az Őrs vezér terétől.
2017. jún. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 GKM válasza:
100%

A XVI.ketben nincs semmi. Sem víz sem hegy. Az Őrs is a világ végén van.

Ha lenne pénzem én a Rómait választanám.

2017. jún. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
74%
egyértelmű Rómaifürdő, az Óbuda sokkal jobb!
2017. jún. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Mátyásföldön van strand, vannak parkok, elég sok busz jár. plusz Hév. 2 patak + 1 tó.

Igaz hogy az Őrs 15-20 perc busszal, De Rómairól se hiszem hogy gyorsabb a bejutás. Kocsival semmiképp nem jobb a közlekedés. Választás esetén én azt mérlegelném ahogy előttem szóló is írta. Napi szinten hova fogsz ingázni, valamint hogy a 2 kiszemelt lakás/ ház állapota környezete milyen.

2017. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

két külön világ, mátyásföldet szokták úgy is emlegetni mint "pest budája" tekintve hogy a pesti betonhoz képest kifejezetten budai hangulatot áraszt a zöld területek, lakóházak és nyugalom miatt.


ha a belső kerületekbe akarsz eljutni akkor körülbelül azonos idő, mindkettő rendelkezik HÉV-el,

mindkettőben jó a közbiztonság, sok a zöld terület, mindkettő szélső kerület

szóval elég sok a hasonlóság


nyilván budán van hegy meg víz is, mátyáson nincs, ez a pro, a kontra pedig hogy III. ban most 10 perc alatt szúnyogeledel lettem, XVI -ben pedig az erdőben sincs akkora szúnyoginvázió


III. kerület nyáron elég kellemes hely, leszámítva azt az egy hónapot amikor a fesztivál van, a szigetre nem engednek le előtte közben utána mert építkezés bontás fesztivál szóval ott van de nem használhatod, idegenek járnak a környéken, parkolót mind elfoglalják a fesztiválozók, ha közel laksz a dolguk a ház tövébe végzik, a környékbeli boltok termékei ragadnak a kosztól mert mosdatlan fesztiválozók lepik el, a zajszűrés pedig pocsék, évekig laktam ott, de akkor a fesztivál idején vagy nyaralni mentem vagy nem tudtam aludni a zajtól.


Összességében szerettem a 3. kerületet de számomra megmérgezte a fesztivál.


Közlekedés a iii. kerületben jobb,

viszont a xvi ban kissebb az egy négyzetméterre jutó személyek száma, emiatt nyugodtabb, városi előnyök mellett is vidékiesebb


este mindkettőben szeretek sétálni, nem kell félni attól hogy kirabolnak stb.


árak tekintetében mátyás olcsóbb, iii-ban iszonyatosan elszálltak az árak az elmúlt 10 évben.


szmélyes vélemény amit eddig leírtam, más máshogy láthatja!


ha választanom kellene,

Július elejétől augusztus végéig mátyás, sok zöld, kevés ember, nyugalom miatt


a többi időben óbuda, a jobb közlekedés és jó programok miatt


mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai is, de a belvárosnál mindkettő fényévekkel jobb.

2019. júl. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!