Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásváráslás, tulajdoni/tulaj...

Lakásváráslás, tulajdoni/tulajdonosi jog áthelyezése családon belül hogy működik?

Figyelt kérdés

Jelenleg nővéremmel élek egy lakásban, ő a tulajdonos, én


"albérlő" vagyok.


Egy jó ideje téma a saját lakás, de sajnos eddig még nem


találtam olyat, ami minden szempontból ideális lenne.


Most viszont felmerült a kérdés, hogy a nővérem venne


magának "új" lakást, ezt a mostanit pedig megvenném tőle én.


Az érdekelne, hogy ilyen esetben (arra az ügyletre értve,


hogy én megveszem a nővéremtől a lakást) ugyanúgy működik


minden, mintha egy teljesen idegentől venném?


Illetve családon belüli ajándékozással, vagy valamilyen úton


módon átruházható e a tulajdonjog?


Gondolok itt konkrétan az illetékre, különböző eljárási,


ügyvédi díjakra, stb.


Előre is köszönöm.



2017. jún. 28. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy szülő-gyerek esetén nem kell illetéket fizetni, szerintem a testvér is beletartozik ebbe a kategóriába. Nálunk apukám nevéről került a ház egy része az én nevemre. Bementünk ewgy ügyvédhez, ő intézett minden papírt, csak aláírni meg fizetni kellett visszamenni. A közjegyzőt is ő intézte, az ő díját is az ügyvénél hagytuk, úgy remlik. Nekik ugyanannyit kell fizetni, függetlenül attól, hogy ajándékozás vagy adás-vétel. Az ügyvéd az ingatlan árának x %-át kéri, a közjegyzőre már nem emlékszem.
2017. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ajándékozási -egyenes ágon- szerződés esetén illetékmentes az átruházás, de ügyvédet akkor is kötelező fogadni, illetve van még pár ezer adm. költség.
2017. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A testvér nem számít egyenesági rokonnak, ugyanúgy kell illetéket fizetni, mintha vadidegen lenne. Kedves kormányunk, amely annyira nyomatja, hogy egy gyerek nem gyerek, meg szülj neki testvért, a törvényeiben már valahogy nem gondolja úgy, hogy a testvéred családtag.
2017. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyenesági rokon a szülő, gyerek közt van.

A nővéred elajándékozza valamelyik szülődnek, majd a szülő neked ajándékozza.

Nem lesz illeték, csak az ügyvédet kétszer kell kifizetni a 2 szerződés miatt.

De még mindig olcsóbb, .inrha illetéket fizetnél.

2017. jún. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!